موج
کدخبر : ۴۲۲۵۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-422597

محسن زنگنه در گفتگو با خبرگزاری موج مطرح کرد؛

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه با بیان اینکه در کشور ما اعطای مجوز ها به امضای طلایی نیاز، عنوان کرد: برخی از محدودیت ها تبدیل به ابزار قدرت برای بعضی از مسئولان استانی، بومی و شهرستانی شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج با بیان اینکه در کشور ما اعطای مجوز ها به امضاهای طلایی نیاز دارد عنوان کرد: برخی از محدودیت ها همچون نوع جغرافیا، تبدیل به ابزار قدرت برای بعضی از مسئولان و مقام های مختلف دستگاه ها، سازمان ها، مدیران منطقه ای، استانی، بومی و شهرستانی  شده است.

محسن زنگنه با بیان اینکه اعطای مجوز قدم اول هر کسب و کار، تولید و اشتغال است، اذعان کرد: در واقع هر چقدر در روند اعطای مجوز های کسب و کار تسهیل و تسریع کنیم، در ایجاد انگیزه برای کار آفرینی و کاهش هزینه های سرمایه گذاری قدم برداشته ایم.

او با بیان اینکه تسهیل و تسریع روند ایجاد کسب و کار ها تاثیر به سزایی بر بهره وری سرمایه دارد، عنوان کرد: بدون شک تسهیل و تسریع در روند کسب و کار گام مثبتی بر اشتغال و تولید کشور خواهد گذاشت.

وی ضمن اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی، مطرح کرد: در این قانون اشاره بر لزوم تسهیل قوانین کسب و کار و مجوز ها شده است و‌ تمام دستگاه های دولتی را موظف به شفاف سازی، تسهیل و تسریع صدور مجوزها و فعالیت کسب وکارها کرده است.

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید با بیان اینکه متاسفانه این قانون در دولت ها به درستی اجرا و عملیاتی نشد، خاطر نشان کرد: این قانون بار دیگر در مجلس یازدهم مطرح و مصوب شد و در حال حاضر مراحل قانونی خود را با اجرایی شدن در شورای نگهبان و شورای عالی نظارت  طی می کند.

زنگنه با بیان اینکه اجرایی شدن این قانون تاثیر به سزایی بر موانع صدور مجوز ها، رفع تعارض منابع، رفع امضاهای طلایی می شود، تصریح کرد: همچنین این قانون تاثیر به سزایی بر مانع زدایی برخی ارگان های دولتی و خصوصی خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه در کشور ما اعطای مجوز ها به امضای طلایی نیاز دارد، عنوان کرد: برخی از محدودیت ها همچون نوع جغرافیا، تبدیل به ابزار قدرت برای بعضی از مسئولان و مقام های مختلف دستگاه ها، سازمان ها، مدیران منطقه ای، استانی، بومی و شهرستانی  شده است.

زنگنه با بیان اینکه برقراری عدالت در بحث اخذ مجوز برای تمام اقشار جامعه یکی از مهم ترین اهداف اجرای این طرح است، ابراز کرد: اجرای این طرح سبب بکار گیری افراد مستعد و متخصص در هر رشته و بازار می شود.

وی با بیان اینکه محدودیت و سخت گیری در  مجوز دهی سبب آسیب به اقتصاد کشور شده است، عنوان کرد: به عنوان مثال می توان نتیجه محدودیت و سخت گیری  را در صنعت خودرو و‌خودروسازی مشاهده کرد که سبب حذف فضای رقابتی و رشد فضای انحصاری شده است و این امر سبب نارضایتی و عقب ماندگی در صنعت خودرو شده است.

وی ادامه داد: امروز خیلی از افراد به دلیل حاکم بودن فضای رقابت از خدمات پزشکی، حقوقی و‌ وکالت محروم هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها