موج
کدخبر : ۴۰۶۵۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406501

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

رئیس کمیته حسابرسی شرکت ایرانول یکی از اعضای هیات مدیره همین شرکت است و حسابرس دیگر از شرکت زامیاد آمده که قبلا اشکذری بعنوان مدیرعامل در آنجا فعالیت داشته و این اصرار برای استفاده از حسابرسان آشنا جای تعجب دارد!

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزای موج، شرکت ایرانول در چند سال گذشته به واسطه افزایش قیمت دلار سودهای کلانی در فروش صادراتی کسب کرده است، به طوری که در همین شش ماهه نخست امسال میزان سود شرکت به ازای هر سهم آن به ۵۰۰ تومان رسیده، در حالی که در مدت مشابه ۹۸، سود هر سهم ۸۰ تومان بوده است و البته این مساله تنها منوط به این شرکت نبوده و تمام روان کاران در این بخش سودهای خوبی برده اند.

مساله هایی که در حال حاضر درباره شرکت نفت ایرانول وجود دارد این است که بیشتر محصولات صادراتی ایرانول به کدام شرکت  داده می شود؟

چرا فاز یک واحد موگیری ایرانول پس از گذشت حدود ۱۵ ماه (که قرارداد ۱۸ ماهه بهره برداری کامل هست) تنها ۱۸ درصد پیشرفت داشته است؟ و اگر چنین است چرا گفته می‌شود با این وجود دوباره به پیمانکار پول پرداخت شده است؟

از دیگر مواردی که بدنبال جوابی برای آن هستیم این است که آیا براستی عضو هیئت مدیره ایرانول، مدیر اجرایی در شرکت رقیب است؟

مورد دیگر از دسته سوالاتی که باید مدیران این مجموعه معظم پاسخگوی افکار باشند در خصوص منافع بازنشستگان است؛ براستی منافع بازنشستگان چه می شود؟

مدیرعامل این شرکت  که هیچ سابقه ای در بین شرکت های نفتی و...  نداشته است، هم اکنون به عنوان بازرس انبوه سازان احسان ماندگار فعالیت می کند و از طرف دیگر در کمیته حسابرسی شرکت ایرانول یکی از اعضای هیات مدیره همین شرکت است و حسابرس دیگر از شرکت زامیاد آمده که اتفاقا قبلا بعنوان مدیرعامل در ایرانول فعالیت داشته و این اصرار برای استفاده از حسابرسان آشنا در جای خود نیز تعجب انگیز است.

بیشتر بخوانید:

پوست موز شرکت ایرانول زیر پای عبدالملکی

البته اعضای هیات مدیره شرکت ایرانول هم کم حاشیه نیستند و برای مدتی به جای اینکه عضو موظف آن ۵ نفر باشند تنها ۳ نفر بودند و حتی گویا یکی از افراد هیات مدیره دقیقا به عنوان قائم مقام در شرکت رقیب همچون سپاهان مشغول به فعالیت می باشد که اگر چنین باشد و این مساله صحت داشته باشد قطعا مغایر با قانون تجارت کشور است و نباید مدیران به گونه ای انتخاب شوند که تعارض منافع برای سهامداران یا شرکت ایجاد کنند.

به هر حال این شرکت در حال حاضر نسبت به همه این حاشیه ها سکوت پیشه کرده و خبرها حاکی از این است که با هوشیاری حراست این شرکت تخلفات مالی که از سوی چند نفر  از کارکنان فروش این شرکت رخ داده بود، شناسایی شده و به مراجع قانونی نیز معرفی گردیده است که البته هم این موضوع و هم تک تک سوالات مطروحه در حال رسیدگی است و خبرگزاری موج هم در راستای رسالت رسانه ای خود و پیرو تاکید وزیر محترم وزارت مردم، که از چهره های جوان، مومن، جهادی و انقلابیست در خصوص شفافیت در مجموعه تابعه خبرهای مربوط به فساد ، تخلفات مدیران و کارکنان شرکت ها را رصد می کند و تلاش بر آن دارد تا بعد از بررسی صحت و سقم اطلاعات، در اسرع وقت آن را منتشر نماید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  سلام ممنون و متشکر از جسارت و اطلاع رسانی شفاف شما اولا اقای زارع اشکذری از مدیران نجومی بگیر فولاد مبارکه بود که برکنار شد و با لابی لوایی برادر خانم وزیر سابق کار (شریعتمداری ) در استانه انتخابات و سکوت خبری به عنوان سرپرست ایرانول گذاشته شد و چند ماه قبل تنها با صورت جلسه سه عضو هیات مدیره مدیر عامل شد و پس از انتصاب نماینده اصفهان مصاحبه تندی کرد که نجومی بگیر سرپرست شرکت نفتی شستا شده است ثانیا ایشان زامیاد را داغون کرد با 4 میلیارد تومان سود تحویل گرفت 40 میلیارد تومان ضرر تحویل داد به نحوی که مدیر عامل بعد از این که مهر ماه امد در شش ماهه دوم زیان 40 میلیلرد تومانی را به سود تبدیل کرد ثالثا باید منتظر ماند و دید وزیر جوان انقلابی کار با اولین اختلاس صورت گرفته در زیر مجموعه اش در زمان تصدی خودش چگونه برخورد می کند اختلاس 700 مییارد یالی که برای فرا فکنی چند کارمند ساده را بیرون کرده اند در صورتی که باید مدیر عامل و هیات مدیره برکنار می شدند لطفا این موضوع را از وزیر بخواهید رابعا ایا می دانید اخیرا چند نفر ازمدیران ا یک عاممل فروش رشوه گرفته اند و علیرغم باز شدن موضوع هیچ برخوردی نشده هست در انتظار اطلاع رسانی و پیگیری شما از وزیر هستیم خسته نباشید

 • پاسخ

  شرکت ها حیاط خلوت احزاب دولتی شده اند/انتصاب یک نجومی بگیر در شرکت مهم نفتی
  ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵ اخبار سیاسی اخبار مجلس و دولت ایران
  شرکت ها حیاط خلوت احزاب دولتی شده اند/انتصاب یک نجومی بگیر در شرکت مهم نفتی
  عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: یکی از اعضای هیات مدیره فولاد که اسناد مختلفی از حقوق نجومی آن به ما واصل شده به تازگی به عنوان مدیرعامل یک شرکت مهم نفتی متعلق به بازنشستگان منصوب شده است.
  حجت الاسلام حسین میرزایی عضو کمیسسون اصل نود مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه متاسفانه شیوه شرکت داری در کشور ما مشکل دارد، گفت: شرکتهای دولتی در اختیار وزرا قرار دارد و بعضا به حیاط خلوت جریانات و احزاب حاکم بر دولت تبدیل شده است.

  وی ادامه داد: در وزارت کار اهمیت این مبحث بیش از سایرین است، از آن جهت که این شرکتها با سرمایه بازنشستگان خریداری شده اند و قرار بوده سودآوری کنند.

  نماینده اصفهان در مجلس افزود: بارها از طریق ابزارهای نظارتی مجلس و در رسانه ها به وزیر کار تذکر داده ام ولی روند انتصابات حزبی و جریانی پایان نیافته بلکه بیشتر شده است آقای خضریان در این خصوص سوالی از وزیر کار کردند، تصورم این بود آقای شریعتمداری روند خود را تغییر می دهد، اما نه تنها پایان نیافت بلکه کار به انتصاب عناصر غیر متخصص نیز کشیده شده است.

  رییس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت فولادمبارکه،عنوان کرد: یکی از اعضای هیات مدیره فولاد که اسناد مختلفی از حقوق نجومی آن به ما واصل شده و در اختیار داریم، به تازگی توسط زیر مجموعه آقای شریعتمداری به عنوان مدیرعامل یک شرکت مهم نفتی متعلق به بازنشستگان منصوب شده است، درحالیکه رزومه اش در حوزه خودرو و فولاد است.

  عضو کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: مشخص است جریانی در کشور، افراد را از یک مجموعه به مجموعه دیگر منتقل می کند حتی اگر غیرمتخصص باشند.

  نماینده اصفهان در مجلس گفت: شرکت تامین اجتماعی و شستا مرتبا شعارهای انقلابی می دهد، ولی آنجا به حیاط خلوت عده ای تبدیل شده است و در عمل مشخص است حراست لازم از اموال بازنشستگان وجود ندارد.

 • پاسخ

  اقای اشکذری دنبال مدیر عاملی ذوب اهن هست البته چرغ خاموش

 • پاسخ

  سلام می خواستم ببینم پسر عموی علوی وزیر سابق اطلاعات چه تخصص در روغن موتور داره که اقایون برا ی گرفتن استعلام او رو گذاشتن مدیر عامل شرک روانکاران احیا سپاهان ایرانول و هنوز هم هست

 • پاسخ

  سلام می خواستم ببینم یک محصول رو چند بار رو نمایی می کنند چند تا محصول ایرانول رو که وزیر کار رو نمایی کرد دقیقا سال گذشته وزیر کار وقت هم رو نمایی کرده بود و خبرشو همه جا زدن حتی شما

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها