English

در گفتگوی موج با رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی مطرح شد؛

حذف ارز ۴۲۰۰ نهاده‌های دامی چه تاثیری بر بازار گوشت خواهد داشت؟

علی اصغر ملکی گفت: امسال کشور با خشکسالی مواجه بوده به همین دلیل حتما دامداران باید از نظر نهاده های دامی تامین شوند در غیر اینصورت دامداری صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

حذف ارز ۴۲۰۰ نهاده‌های دامی چه تاثیری بر بازار گوشت خواهد داشت؟

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه امسال کشور با خشکسالی مواجه بوده است، گفت: از گذشته های دور تاکنون به انحا مختلف به گوشت قرمز یارانه اختصاص پیدا می کرد تا دامداران تشویق شوند دامداری کنند.

وی افزود: به عنوان مثال در سال جاری خشکسالی گسترده در سراسر کشور بوده و دامداران برای نگهداری دام خود در شش ماهه  نخست سال از علوفه رایگان بهره برده اند به همین دلیل هم اکنون نیز به شدت به نهاده دامی نیاز دارند.

علی اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت در یک سال گذشته تغییری نداشته است، افزود: اگر دولت نهاده ها را با قیمت مناسب برای دامدارن تهیه نکند آنها نمی توانند دام خود را نگهداری کنند به همین دلیل عرضه دام در بازار کاهش خواهد یافت و همین مساله می تواند قیمت گوشت را به شدت بالا خواهد ببرد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با تاکید بر اینکه تاثیر کمبود نهاده ها می تواند در بازار سال آینده گوشت خیلی نمایان شود، افزود: دولت برای جلوگیری از نوسانات بازار گوشت باید نهاده کافی و با قیمت دولتی در اختیار دامداری ها قرار دهد.

وی در پایان گفت: اگر نهاده دامی به دامداران اختصاص نیابد طبیعتا از میزان تولید و عرضه به بازار کاسته خواهد شد که همین امر گرانی را در این بازار به ارمغان خواهد آورد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه