موج
کدخبر : ۴۰۰۱۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-400105

یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرگزاری موج؛

محمدرضا اکبری معتقد است: استفاده از ارزهای دیجیتالی باعث تسهیل در تجارت چین با کشورهایی نظیر ایران و روسیه می‌شود و وابستگی آنها به دلار را کاهش می‌دهد.

 محمد رضا اکبری به خبرگزاری موج گفت : انتظار می‌رود هرچقدر افراد بیشتر به سمت رمزارزها گرایش پیدا کنند دولت‌ها هم با وضع قوانین مختلف کنترل خود را در این سبد دارایی بیشتر کنند. 

وی خاطر نشان کرد: عامل اصلی شیوع پدیده استخراج غیرمجاز رمزارزها در ایران، وجود تعرفه‌‌‌های تخفیفی حامل‌‌‌های انرژی و در واقع تعرفه بسیار ناچیز در مقایسه با قیمت‌های جهانی است. استخراج یک بیت‌کوین به بیش از ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این میزان بیشتر از برق مصرفی حدود ۳۵هزار واحد مسکونی در یک شبانه‌روز تخمین زده می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: بیتکوین توسط افرادی خریداری و به صورت سرمایه غیر مولد نگهداری شده و بعد از مدت زمانی فروخته می‌شود ، در این میان سودی عاید یک شخص می شود . ارزش دارایی آن شخص حفظ میشود و از بحران ها و افت ارزش پول ملی در امان میماند

وی افزود: امکان عرضه عمومی و بلوکی سهام صندوق ، امکان تشکیل سبد سرمایه با حضور رمز ارز و دارایی های سنتی ، امکان مدیریت دارایی رمز ارز توسط یک تیم حرفه ای و مطمئن ، ایجاد امکان ورود موسسات و سازمان های بزرگ دولتی و غیر دولتی به معاملات رمز ارز ها و ایجاد ثبات در بازار رمز ارزچ ها از طریق ابزار ها و قوانین بورسی و متناسب سازی اقتصاد غیرمتمرکز و اقتصاد متمرکز و فعالیت های این دو بازار از دیگر مزایاى صندوق ETF رمز ارز به شمار می آیند.

محمدرضا اکبری معتقد است: استفاده از ارزهای دیجیتالی باعث تسهیل در تجارت چین با کشورهایی نظیر ایران و روسیه می‌شود و وابستگی آنها به دلار را کاهش می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`