موج
کدخبر : ۳۸۶۲۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386208

معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دستورالعمل بخشودگی جرائم مالیاتی چیز جدیدی نیست و طی ۳ سال اخیر اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد مسیحی معاون درآمد‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت:  دستورالعمل بخشودگی جرائم مالیاتی چیز جدیدی نیست و طی ۳ سال اخیر اجرایی می‌شود، این روند مانند سنوات سال ۹۸ و ۹۹ صادر شده است که در این دستور العمل به منظور تسهیل و تسریع در وصول دستور‌های مالیاتی و جلوگیری از اعمال سلایق و همچنین کمک به فعالان اقتصادی برای برنامه ریزی بهتر برای نقدینگی تصویب شد.

وی افزود: این دستورالعمل که زیر نظر ستاد ملی کروناست و سال‌های پیش در دستور کار سران قوا بوده  اعمال شده است و مهلت آن تا پایان ۱۴۰۰ است که دستور اجرای آن از ابتدای تیر ماه صادر شده است.

نکته‌ای که در این دستور العمل وجود دارد این است که هرگونه بخشودگی جرایم قابل بخشش مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش  افزوده منوط به زمان پرداخت است، هرچقدر زمان بین پرداخت مالیات اصلی و جرایم غیر قابل بخشش طولانی‌تر شود در نتیجه درصد‌های بخشودگی هم کمتر خواهد شد و به ازای هرماه تاخیر ۲ درصد از این بخشودگی کسر خواهدشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها