موج
کدخبر : ۳۷۶۵۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376520

نگاهی به مسیر برندسازی رایتل در میزگردی با حضور حسن محمدی، صفا صیرفی و حسین مستقیمی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، کسب و کارها برای ادامه حیات خود به مشتری نیاز دارند. اما مشتری را چگونه می‌توان به کالا یا خدمات خاص جذب کرد؟ اولین جوابی که به ذهن می‌رسد برندسازی است. کارشناسان معتقدند، نام و نشان تجاری نیست که یک برند را قوام می‌بخشد، ادراک مصرف‌کننده و تداعیات ذهنی او هنگام مواجهه با نام و نشان تجاری، برند را تعریف می‌کند.

چه اینکه بر اساس آنچه سه تحلیل‌گر برند و ارتباطات در نشست نشریه «راینو» بیان کردند: «هر چه تصویر ذهنی مصرف‌کننده قدرتمندتر باشد، ادراک او از ارزش خرید افزایش خواهد یافت که نتیجه آن، وفاداری مشتری به دلیل ایجاد مطلوبیت ذهنی بالاتر برای اوست. نام برند، نقش بی‌بدیلی در این تصویر ذهنی دارد». 

قرار گرفتن حسن محمدی، صفا صیرفی و حسین مستقیمی، در یک قاب، از نظر هماهنگی و پیدا کردن وقت مشترک میان آنها، سختی‌های بسیاری داشت اما وقتی در نخستین روزهای آخرین ماه سال این اتفاق افتاد و مباحث میان آنان آغاز شد، اهمیت بررسی فراز و نشیب برندسازی رایتل بیشتر خود را نشان داد. آنها هر کدام به واسطه فعالیت حرفه‌ای خود سالهاست با چند و چون برند سر و کار دارند و زیر و بم این مفهوم را به خوبی می‌دانند.

صفا صیرفی:

 

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: برندسازی رایتل

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها