موج
کدخبر : ۳۷۰۴۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370486

سعید رسولی خبر داد؛

مدیرعامل شرکت راه آهن در مراسم بهره برداری از 289 دستگاه ناوگان حمل و نقل ریلی با اشاره به اینکه امسال در هر ماه مراسم بهره برداری از انواع واگن داشته ایم، گفت: در مجموع امسال 1015 دستگاه واگن به ناوگان ریلی اضافه شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در مرحله یازدهم و دوازدهم بهره برداری از 289 دستگاه ناوگان حمل و نقل ریلی با حضور وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان برنامه و بودجه وشهردار تهران انجام شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن در مراسم بهره برداری از 289 دستگاه ناوگان حمل و نقل ریلی با اشاره به اینکه امسال در هر ماه مراسم بهره برداری از انواع واگن داشته ایم، گفت: در مجموع امسال 1015 دستگاه واگن به ناوگان ریلی اضافه شده است و اگر همکاری نظام بانکی در سال آینده همچنان وجود داشته باشد به سمت خودکفایی در واگن سازی پیش خواهیم رفت.

سعید رسولی با بیان اینکه 9 شرکت تولیدکننده و 10 شرکت حمل و نقلی ریلی در مرحله یازدهم و دوازدهم مشارکت داشته اند، تصریح کرد: 35.4 میلیارد تن/ کیلومتر رکورد حمل بار در سال جاری بوده و در بخش حمل بار بنادر هم حمل ریلی رکورد دار بوده است.

او با تاکید بر اینکه امسال با وجود بسته بودن 100 روزه مرزها گفت: امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش ترانزیت بار داشته ایم و رکورد صادرات از طریق حمل ریلی در 16 سال گذشته را امسال شکسته ایم.

مدیرعامل شرکت راه آهن با تاکید بر اینکه در حمل کانتینتر با 82 هزار تن جابجایی از بنادر رشد خوبی حمل بار اتفاق افتاده است گفت: امسال حمل بار ریلی با ترکیه را بیش از 600 هزار تن داشته ایم و در بخش حمل غلات هم از حداکثر ظرفیت استفاده کرده ایم و همچنین امسال قطار ویژه پست در مسیر مشهد راه اندازی کرده ایم که نشان دهند رشد حمل و نقل ریلی است.

رسولی با تاکید بر اینکه برنامه جامعی طراحی کرده ایم که دسترسی 130 میلیون تن بار برای راه اهن فراهم می شود، گفت: دستیابی به این هدف وابسته به افزاش ظرفیتی ریلی و ناوگان است.

او با اشاره به اینکه در حوزه مسافری پروتکل های بهداشتی را در تمام سال جاری رعایت کرده ایم، کفت: با وجود مشکلاتی که در زمینه تخصیص وام شرکت های حمل و نقل مسافری به وجود آمد، اما مدیران این شرکت ها مردانه ایستاند و جابجایی مسافران را با رعایت کامل پروتکل ها انجام دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در سال های اخیر راه آهن با همکاری شرکت های سازنده و شرکتهای ریلی بخش خصوصی به توسعه ناوگان پرداخته است، به طوری که از ابتدای سال جاری در ده مرحله 726 دستگاه به ناوگان اضافه شده و در اسفند امسال در مرحله یازدهم و دوازدهم 289 دستگاه دیگر آماده بهره برداری است.

در این مرحله 245 دستگاه واگن باری به ارزش 239 میلیارد تومان آماده بهره برداری است که صرفه جویی ارزی 6 میلیون یورویی را به همراه داشته اند.

مجموع لوکومتیوهای توسعه یافته در مرحله یازدهم و دوازدهم ارزشی 208 میلیارد تومانی دارند  که صرفه جویی ارزی 2 میلیون یورویی به همراه داشته اند

همچنین 31 دستکاه  لوکومتیو مسافری توسعه یافته به ارزش 190 میلیارد تومان با صرفه جویی 1.2 میلیون یورو در مرحله یازدهم و ودوازده. انجام شده است.

43 میلیون یورو ظرفیت داخلی سازی لوکومتیوها در سال 99 بوده است که برای بیش از  4300 نفر اشتغالزایی کرده اند و همین مساله باعث شده در یک سال اخیر هیچ لوکومتیوی به کشور وارد نشود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها