موج
کدخبر : ۳۷۰۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370039

مرکز آمار ایران از افزایش ۴۳ درصدی عرضه گوشت قرمز در بهمن امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز آمار ایران وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌ های رسمی کشور در ماه بهمن ۱۳۹۹ جمعاً ٤٢ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ٢٤.١ هزار تن، ٥٧.٣ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه ‌شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ١٤.٥ هزار تن، بز و بزغاله با ٢.٥ هزار تن، و سایر انواع دام با ٩١٨ تن، به‌ترتیب ٣٤.٥ درصد، ٦ درصد و ٢.٢ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌ های رسمی کشور در بهمن ماه ۱۳۹۹ با ماه مشابه سال ١٣٩٨ نشان ‌دهنده افزایش ٤٣ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت در بهمن ۱۳۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ١٣٩٨ برای گوسفند و بره ٣٣ درصد، برای بز و بزغاله ٢٥ درصد، برای گاو و گوساله ٥٤ درصد و برای گاومیش و بچه‌گاومیش ٩٢ درصد افزایش، و برای شتر و بچه‌شتر ٩ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می ‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در بهمن ماه ۱۳۹۹ نسبت به دی ‌ماه همین سال در حدود ٤ درصد افزایش داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها