موج
کدخبر : ۳۶۸۶۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368676

محمد راستاد؛

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۳۳۰ قرارداد سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای توسط سازمان بنادر و دریانوردی ایران با بخش خصوصی در زمینه های فوق منعقد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد راستاد در همایش بین‌المللی دریایی هند ۲۰۲۱، که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: مدیریت بنادر از مدیریت ‌های دولتی و عمومی به مدیریت صاحبخانه ای و حتی خصوصی تغییر یافته که پویایی و تحرک زیادی را در این صنعت به همراه داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروزه اپراتورهای بندری معتبر ، صرف نظر از ملیت‌شان، در همه نقاط جهان برای سرمایه گذاری و راهبری بنادر تجاری حضور دارند،خاطر نشان کرد: خطوط کشتیرانی بزرگ در بنادر مختلف دنیا سرمایه گذاری‌های بندری انجام می دهند و پایانه های بندری اختصاصی خودشان را ایجاد می کنند.

راستاد با تاکید بر اینکه صنعت بندری امروزه کاملا متحول شده و کشورها باید برای حفظ و افزایش سهم بازار از حمل و نقل دریایی، خود را با این تحولات وفق دهند، افزود: درجمهوری اسلامی ایران نیز سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع و مسئول بنادر تجاری و کشتیرانی بازرگانی، تلاش کرده تا همگام با تحولات جهانی گام بردارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امروزه کلیه بنادر ایران توسط اپراتورهای خصوصی راهبری می شوند. 

مدیرعامل سازمان بنادر با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه‌ بخش خصوصی در بنادر ایران، اضافه کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها نه تنها در زمینه تامین تجهیزات بنادر، بلکه در زمینه احداث روبناهای بندری همچون انبارهای نگهداری کالا اعم از سرپوشیده و روباز، سیلوهای نگهداری غلات، مخازن نگهداری مواد فله مایع، کارخانجات تولیدی و ارزش افزوده ای، خدمات لجستیکی و پشتیبانی بنادر می باشند.

۳۳۰ قرارداد سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای تعریف شده است

راستاد گفت: در حال حاضر بالغ بر ۳۳۰ قرارداد سرمایه‌گذاری و توسعه‌ای توسط سازمان بنادر و دریانوردی ایران با بخش خصوصی در زمینه های فوق منعقد شده است. 

وی یکی از مصادیق حضور بخش خصوصی در بنادر ایران را سرمایه گذاری و اپراتوری شرکت IPGL هندوستان در بندر چابهار عنوان کرد و اظهار داشت: در قالب این قرارداد که به صورت BOT و ده ساله است، اپراتور هندی ۸۵ میلیون دلار برای تامین تجهیزات بندری چابهار سرمایه گذاری می کند. 

مدیرعامل سازمان بنادر و‌دریانوردی با اشاره به ورود اولین تجهیزات تامین شده توسط اپراتور هندی شامل دو دستگاه جرثقیل موبایل به بندر چابهار، گفت: امیدواریم بزودی مابقی تجهیزات تعهد شده توسط اپراتور هندی که شامل گنتری کرین و سایر تجهیزات کانتینری است وارد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها