موج
کدخبر : ۳۶۶۷۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366772

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

همراه اول در جذب مشترکان ارتباطات سیار پیشتاز است، به طوری که در شرایط کنونی این اپراتور 38 میلیون و 781 هزار و 566 مشترک دارد که در بخش ارتباطات سیار 3 جی و 4 جی از آن خدمات دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، براساس آخرین گزارش از وضعیت توسعه ارتباطات پهن باند سیار تا پایان سه ماهه سوم امسال شرکت همراه اول توانسته 11 میلیون و 556 هزار و 757 مشترک در بخش 3جی را تحت پوشش قرار دهد و در بخش 4 جی تعداد مشترکان خود را به تعداد 27 میلیون و 224 هزار و 809 برساند که در مجموع تعداد مشترکان این اپراتور در بخش ارتباطات سیار 3 جی و 4 جی 38 میلیون و 781 هزار و 566 نفر است.

طبق این داده ها تعداد مشترکان ایرانسل نیز مجموعا 35 میلیون 606 هزار و 576 مشترک است.

رایتل به عنوان سومین اپراتور کشور ضعیف ترین عملکرد را در این بخش داشته به طوری که در مجموع تعداد مشترکان سیار آن به 3 میلیون و 318 هزار و 743 نفر می رسد که 849 هزار و 877 مشترک در بخش 3 جی و 2 میلیون و 468 هزار و 866 مشترک در بخش 4 جی فعال هستند.

براساس این داده ها در بخش اتباطات پهن باند سیار همراه اول نیز بیشترین مشترک را تاکنون توانسته جذب کند و رایتل هم با اختلاف بسیار زیاد در جایگاه سوم قرار گرفته است. 

حالا با توجه به اینکه ضریب نفوذ ارتباطات سیار در کشور به بیش از 92 درصد رسیده است رقابت برای اپراتورهایی که در جایگاه پایین تر قرار دارند برای جذب مشترکان بیشتر بسیار سخت خواهد بود.

تعداد مشترکان استانی

براساس تعداد مشترکان استانی؛ همراه اول توانسته در آذربایجان غربی بیش از یک میلیون و 700 هزار و در آذربایجان شرقی بیش از یک میلیون و 400 هزار مشترک جذب کند که با توجه به ضریب نفوذ موبایل در این استان ها که حدود 80 درصد و کمتر از میانگین مجموع کشور است نشان می دهد که غالب ارتباطات سیار این استان ها از طریق همراه اول است و احتمالا در آیند سایر مشترکان به این اپراتور روی بیاورند بیشتر است.

همچنین در استان تهران با ضریب نفوذ 109 درصد همراه اول توانسته 7 میلیون و 389 هزار مشترک جذب کند که جمعیت غالب این استان محسوب می شود و در استان اصفهان اپراتور همراه اول توانسته 3 میلیون و 218 مشترک را جذب کند در حالی که ضریب نفوذ موبایل در این استان به 97 درصد رسیده و بیش از میانگین کشوری است و در استان خوزستان هم تقریبا شرایط مشابه ای وجود دارد و همراه اول در این استان که ضریب نفوذی 98 درصدی دارد توانسته بیش از یک میلیون و 861 هزار مشترک جذب کند

در سایر کلان شهرها هم همراه اول عملکرد مثبتی در بخش ارتباطات سیار داشته، به گونه ای که در استان البرز این اپراتور بیش از 1 میلیون و 464 هزار مشترک دارد و در استان خراسان رضوی تعداد مشترکان این اپراتور به بیش از 2 میلیون و 416 هزار نفر می رسد در شرایطی که هنوز ضریب نفوذ موبایل در این استان قابلیت رشد دارد و همچنین در استان فارس با ضریب نفوذ 91 درصدی همراه اول بیش از 2 میلیون و 296 هزار مشترک دارد.

 در چهار استان گیلان، کرمانشاه، مازندران و کرمان هم همراه اول بین یک میلیون و تا یک میلیون و 300 هزار مشترک دارد که نشان می دهد که این اپراتور در شهرهای بزرگ از محبوبیت بیشتری برخوردار است و مشترکان بیشتر تمایل دارند از خدمات ان استفاده کنند در این استان ها ضریب نفوذ موبایل همچنان قابلیت رشد دارد و احتمالا در آینده شاهد رشد بیشتر مشترکان همراه اول خواهیم بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها