موج
کدخبر : ۳۶۶۴۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366400

اردکانیان:

وزیر نیرو گفت: شرایط بارش در کشور در سال ۹۹ اکنون مناسب نیست، ولی شرایط مخازن سد‌های کشور خوشبینانه است، ولی بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان وزیر نیرو در آیین افتتاح ۲۴ طرح بزرگ صنعت و آب و برق که به صورت ویدئو کنفرانس در وزارت نیرو برگزار شد، گفت: خوشبختانه تا به امروز ۲۳۷ پروژه در بخش ساز و کار‌ها و ساخت و ساز‌ها به ثمر رسیده است.

او ادامه داد: نیروگاه‌های تجدید پذیر در سبد انرژی کشور جایگاه مهمی دارند، به طوری که ۲۶۰ مگاوات ظرفیت تجدیدپذیر در حال ساخت در کشور وجود دارد که پیش‌بینی می‌شود اکثر آن‌ها تا پایان فعالیت دولت دوازدهم به بهره‌برداری برسند.

وزیر نیرو افزود: خوشبختانه با یکپارچه سازی تجمیع آب و فاضلاب کشور پرونده‌ای به نام فاضلاب روستایی و شهری باز شد.

بهره برداری از بزرگترین شبکه آب و فاضلاب کشور تا پایان سال

اردکانیان اضافه کرد: فاضلاب شاخص مهمی در ارتقای سلامت کشور است، امسال هم بزرگترین بخش آب و فاضلاب کشور با پوشش جمعیتی ۳ میلیون نفر در تهران افتتاح خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: امروز همچنین علاوه بر استان چهارمحال و بختیاری برق رسانی به ۱۸ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۶ خانوار در بخش‌هایی از کشور به بهره برداری می‌رسد.

اردکانیان بیان کرد: یکی از کار‌های مهم وزارت نیرو کار‌های ساخت و سازی بوده که محقق شده است. همچنین تحت نظر لطف رهبری از صندوق توسعه ملی امروز ۷۰ روستا از نعمت آب بهره‌مند می‌شوند.

او گفت: در حال حاضر ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستا از نعمت آب پایدار برخوردار شدند که امسال هم ۹۹۴ پروژه آب رسانی افتتاح شد.

وزیر نیرو گفت: در بخش برق هم تا کنون ۶.۰۷ میلیارد یورو و ۶۵ هزار میلیارد تومان منابع غیر دولتی برای اجرای پروژه‌ها جذب کرده‌ایم به طوری که این هفته موفق شدیم، ۲ هزار و ۱۰۰ موافقت نامه بانکی برای طرح‌های آبرسانی و آب و فاضلاب برای استان خوزستان اخذ کنیم.

او افزود: پرونده فاضلاب روستایی با تجمیع منابع مالی و انسانی گشوده شده و امروز کار خود در بخش توسعه فاضلاب روستایی را با جدیت آغاز کرده و ادامه خواهد داد.

وزیر نیرو گفت: کشورمان در منطقه در بخش فاضلاب شهری کارنامه روشنی دارد به گونه‌ای که بالای ۵۲ درصد جمعیت شهری تحت پوشش فاضلاب هستند.

اردکانیان گفت: پویش به هفته‌های آخر نزدیک می‌شود، امیدواریم بتوانیم در دهه سوم اسفند اختتامیه این پویش‌ را برگزار کنیم و گزارشات مطلوبی ارائه کنیم.

وزیر نیرو افزود: شرایط بارش در کشور در سال ۹۹ اکنون مناسب نیست، ولی شرایط مخازن سد‌های کشور خوشبینانه است، ولی نسبت بارش‌ها نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است.

اردکانیان بیان کرد: مدیریت و بهره‌برداری مخازن حساب شده است، ولی امیدواریم نزولات خوبی در ما‌ه‌های بارش در کشور داشته باشیم و لزوم مصرف صحیح هم باید مد نظر قرار گیرد تا در تابستان مشکلی نداشته باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها