موج
کدخبر : ۳۶۳۷۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363736

دژپسند:

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: کار بازار بورس تعیین قیمت اقلام نیست. این بازار برای کشف قیمت هاست.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی در جلسه تودیع و معارفه گفت: امروز ۲ تغییر مسئولیت را تجربه می کنیم به علت آنکه قالیباف اصل از یک سنگر سنگین به یک منصب دیگر هدایت می شود که این امر برای ما خیلی حزن انگیز است، اگر مشکلاتی پیش نمی آمد قطع به یقین ما باز هم قالیباف اصل را مجاب می کردیم که در این سمت باقی بمانند.

او بیان کرد: من به عنوان رئیس شورای عالی بورس به قالیباف اصل حق می دهم به علت آنکه بعضی از اظهار نظرهای غیر کارشناسی سبب برهم ریختن بازار شد این منصب را ترک کند.

او بیان کرد: هنگامی که دهقان دهنوی به عرصه معاونت اقتصادی منصوب شده بودند گفته بودم که ایشان یک استاد از دانشگاه نیست بلکه یک فرد اجرایی است، همان گونه که یکی از عرضه هایی که توانست به ما کمک کند در رابطه با قوانین نویسی بازار سرمایه بود.

دژپسند بیان کرد: اگر روزی صفوف کدی تشکیل می شد بابت مسائل بهداشتی و شیوع کرونا به ما تذکر داده می شد اما توانستیم در این دوران برای اولین بار احراز هویت را در بازار سرمایه کلید بزنیم، درخور توجه است که معاون قوه قضائیه هم این موضوع را اذعان کرد.

وی افزود: مدیریت سازمان بورس و بازار سرمایه در عرصه نهاد سازی و سیاست پردازی ها زنجیره می شود، آمارهایی که داده شد حاکی از این است که به گونه ای عمل شد که نقد شوندگی بازار منجر به ایجاد رضایت در مشتریان و سهامداران است. شرکتی برای پذیرش به وزیر اقتصاد تذکر در صف ماندن برای پذیرش را نمی دهد. پذیرش شرکت ها برای عرضه در ظرف یک ماه صورت می گیرد. بازارگردانی در مدت دوماه به اندازه یک سال افزایش پیدا کرده است. کار بازار بورس تعیین قیمت اقلام نیست. این بازار برای کشف قیمت هاست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها