موج
کدخبر : ۳۶۰۰۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360027

اردکانیان در حاشیه جلسه هیات دولت:

وزیر نیرو گفت: در خصوص مطالبات مربوط به صادرات برق و گاز به عراق جلسات خوبی برگزار شد و توافقات خوبی صورت گرفت. بخشی از مطالباتمان، یعنی چیزی حدود ۷۰۰ هزار دلار دریافت کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان وزیر نیرو پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در رابطه با نتایج سفر به عراق در زمینه صادرات برق ، اظهار کرد: دیروز مسئول هیئتی بودم برای پیگیری مسائل مربوط به توسعه روابط اقتصادی دو کشور و به عراق رفتم و با وزاری برق، تجارت و روسای کل بانک مرکزی و بانک تجارت عراق گفتگو داشتم. امیدواریم اجلاس پیش رو منجر به توسعه روابط شود.

وی عنوان کرد: در خصوص مطالبات مربوط به صادرات برق و گاز به عراق جلسات خوبی برگزار شد و توافقات خوبی صورت گرفت. بخشی از مطالباتمان، یعنی چیزی حدود ۷۰۰ هزار دلار دریافت کردیم.

اردکانیان در ادامه با بیان اینکه فردا پنجشنبه در پویش هر هفته الف-ب ایران پروژه‌هایی در آذربایجان غربی، اردبیل و اصفهان افتتاح خواهیم کرد، گفت: با این تعداد افتتاح ان شاءالله ۱۹۰ پروژه به بهره برداری خواهد رسید. از مهمترین آنها افتتاح سد کانی‌سیپ در آذربایجان غربی است و فردا افتتاح رسمی خواهد شد.

وی در رابطه با خاموشی معابر اتوبان‌ها گفت: خاموشی اتفاق نیفتاده اما طبیعتاً وقتی در اوج گرما در تابستان یا در آستانه فصل سرد در زمستان هستیم طرح‌های مدیریت مصرف با جدیت دنبال می‌شود. البته عادت صحیح مصرف کردن را باید در تمام ابعاد به کار بگیریم. ما دل مشغول گاز مورد نیاز برای نیروگاه‌ها و کارخانه‌ها هستیم و سعی خواهیم کرد در بخش‌هایی که نیاز به اصلاح دارد تصمیماتی اتخاذ شود. یکی از این موارد، خاموشی در معابری است که مشکلی ایجاد نکند. اگر در شهرهایی مشکلاتی ایجاد کرده یا ایجاد کند، برطرف خواهد شد.

وزیر نیرو گفت: سوخت اصلی ما گاز است. اگر با محدودیت گاز روبرو شویم به سمت سوخت مایع می رویم. اما ترجیح ما این است که با ملاحظات زیست محیطی و امنیت مردم تصمیم گیری کنیم. هم ما به عنوان تولید کننده هم مردم به عنوان مصرف کننده نباید حساب خودمان را از هم جدا کنیم. مجموع رفتارهای ما تصمیمات را اجرایی می‌کند.

وی در پایان گفت: هر روز شرایط را با توجه به شرایط اقلیمی در نظر می‌گیریم. اولویت ما تامین سوخت گاز است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها