موج
کدخبر : ۳۵۷۷۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357734

خاوازی:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما در تولید بذر به خودکفایی ۹۵ درصدی رسیدیم، اما در بخش تولید بذر صیفی و سبزی دچار غفلت تاریخی شدیم که با تلاش و همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، ستاد اجرایی فرمان امام و بخش خصوصی تا سال ۱۴۰۰ در تولید این بذر نیز خودکفا می‌شویم.

به گزارش خبرگزاری موج، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی گفت: امروز از سامانه‌های اعلام مخاطرات و توصیه‌های کشاورزی، مکان یابی خدمات کشاورزی و همچنین سامانه استعلام محصولات و نهاده‌های کشاورزی، رونمایی شد و این سامانه‌ها حاصل تلاش مؤسسات تحقیقات کشاورزی است.

وی ادامه داد: ما در تولید بذر به خودکفایی ۹۵ درصدی رسیدیم، اما در بخش تولید بذر صیفی و سبزی دچار غفلت تاریخی شدیم که با تلاش و همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، ستاد اجرایی فرمان امام و بخش خصوصی تا سال ۱۴۰۰ در تولید این بذر نیز خودکفا می‌شویم.

خاوازی گفت: بذرهایی که در کشور تولید می‌شود منشأ تحقیقات مرکز تحقیقات، آموزش و کشاورزی است و امروز دانشگاه‌ها با سرعت بیشتری در این بخش ورود پیدا کرده اند.

وی افزود: مطالعات خوبی در زمینه حاکمیتی، اطلاع از کیفیت خاک و بخش‌های کشاورزی صورت گرفته است و باید برنامه خاصی برای ماندگاری و احیا بخش خصوصی صورت گیرد.

خاوازی اضافه کرد: با بیان اینکه در مسیر پژوهش مراحل مختلفی وجود دارد که یکی از این موارد بحث شناخت مسئله است ادامه داد: یکی از ضعف‌هایی که در مسیر پژوهش وجود دارد این است که از اتفاقاتی که در مزرعه می‌افتد، دور هستیم.

وی گفت: یکی از مشکلاتی که دانشگاه و مراکز پژوهشی کشور با آن روبرو هستند این است که تعداد اندکی از پژوهشگران ما در واحدهای تولیدی حضور دارند و فعالیت می‌کنند ما باید دست پژوهشگران را باز کنیم تا محقق در آزمایشگاه به صورت شبانه روزی کار کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها