موج
کدخبر : ۳۵۵۴۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355464

محمد کشتی آرا در گفتگو با خبرگزاری موج؛

رئیس کمیته طلا و جواهرات اتاق اصناف گفت: در حال حاضر پس از تغییر دولت آمریکا و انتشار خبرهای از اثرگذاری واکسن کرونا قیمت نفت در بازار جهانی روندی صعودی پیدا کرده است و این حس امیدواری به آینده باعث شده که قیمت انس در جهت وقت اخیر روندی کاهشی داشته باشد .

رئیس کمیته طلا و جواهدات اتاق اصناف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه روند کاهش ارزش اونس جهانی طلا ادامه دارد، گفت: در حال حاضر پس از تغییر دولت آمریکا و انتشار خبرهای از اثرگذاری واکسن کرونا قیمت نفت در بازار جهانی روندی صعودی پیدا کرده است و این حس امیدواری به آینده باعث شده که قیمت انس در جهت وقت اخیر روندی کاهشی داشته باشد.

محمد کشتی آرای با اشاره به اینکه بازارهای کشور به دلیل محدودیت های کرونایی در تعطیل به سر می برند، تصریح کرد: هرچند داد و ستدهای فیزیکی وجود ندارد اما معاملات فردایی و آنلاین و... روی قیمت ها تاثیرگذار است و به نوعی روند کاهش قیمت طلا را کندتر کرده است.

کشتی آرای با تاکید بر اینکه نوسانات سال های اخیر در قیمت ارز و طلا باعث کاهش تولید و مصرف طلا در کشور در ۵ سال گذشته شده است، اظهار کرد: در این مدت تولید و مصرف مصنوعات طلا در کشور به یک سوم کاهش یافته که بخشی از این مساله تحت تاثیر وضعیت اقتصادی کشور و تغییر نگرش مردم به مصنوعات طلا است.

علت افزایش قیمت طلا رکود اقتصادی و مالیات بر ارزش افزوده

او با تاکید بر اینکه افزایش قیمت طلا در سال های گذشته انگیزه خرید را کاهش داده است، اظهار کرد:  در حال حاضر رکود اقتصادی و مالیات بر ارزش افزوده روی قیمت نهایی تولیدات طلا تاثیر گذاشته و در کاهش بیشتر تقاضای مردم موثر بوده است.

کشتی آرا با تاکید بر اینکه علت افزایش قیمت طلا در ماه های گذشته دو عامل داخلی و خارجی بود، اظهار کرد: به دلیل تشدید شدن تحریم ها در دو سال گذشته قیمت دلار در ایران افزایش یافته بود به همین دلیل قیمت طلا هم که ارزش آن با دلار محاسبه می شود افزایش یافته بود و از طرف دیگر به دلیل تشدید کرونا در جهان بسیاری از شرکت ها فعالیت خود را به حداقل رسانده بودند و این کاهش تولید باعث ابهام در شرایط اقتصادی جهان شده بود و بسیاری از سرمایه گذاران به سمت خرید طلا به عنوان یک منبع مالی معتبر سوق پیدا کرده بودند به همین دلیل قیمت انس طلا در بازار جهانی افزایش پیدا کرده بود.

رئیس کمیته طلا و جواهرات اتاق اصناف با تاکید بر اینکه در حال حاضر بازار جهانی روندی معکوس را دنبال می کند، گفت: با افزایش امید سرمایه گذاران به آینده و بالا رفتن تقاضا برای نفت قیمت انس جهانی هم کاهش یافته است، هرچند در شرایط کنونی واکسن به صورت گسترده در اختیار عموم قرار نگرفته و همچنان درصد ابتلا به کرونا بالاست با این حال چشم انداز بازارهای مالی جهانی مثبت است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها