موج
کدخبر : ۳۵۵۲۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355202

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی خبر داد؛

نعمت الله ترکی گفت: ایجاد زیرساخت های فناورانه حمل و نقل هوایی و طرح "بی آرام" در پروژه پایان مسافری فرودگاه بین المللی کیش برای نخستین بار در سطح کشور اجرا می شود

 به گزارش خبرگزاری موج، معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی صبح پنجشنبه ۶ آذر با حضور غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، معاونین و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش از پایانه مسافری در حال ساخت فرودگاه بین المللی کیش که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته بازدید کرد.

نعمت الله ترکی در این بازدید، حمایت های وزارت راه و شهرسازی و تلاش سازمان منطقه آزاد کیش برای تکمیل پروژه پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: با مدیریت شایسته مدیرعامل و همکاران فعال در این سازمان امروز شاهد پیشرفت قابل توجهی از این پروژه هستیم.

وی افزود: با انجام تحقیقات و مطالعاتی در خصوص سیستم"بی آر ام" در پروژه های پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش این منطقه به عنوان پایلوتی در سطح کشور برای اجرای طرح های فناورانه در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با بیان این که در بدو ورود غلامحسین مظفری به این منطقه به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، پروژه پایانه مسافری فرودگاه کیش ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت؛ خوشبختانه امروز این پروژه با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی به فعالیت خود ادامه می دهد.

نعمت الله ترکی بیان داشت: تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز پایانه مسافری خریداری شده و با تلاش شبانه روزی و مدیریت مدبرانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

استقرار شرکت های دانش بنیان با تخصص فنی

ترکی با اشاره به این که در سال گذشته این پروژه برای تامین منابع پیش بینی شده به مبلغ 3هزار میلیارد تومان با چالش جدی مواجه شده بود گفت: با استقرار شرکت های دانش بنیان با تخصص فنی و مهندسی در مرکز نوآوری کیش و استفاده از فناوری های جدید تامین منابع به ۵۰ درصد کاهش یافت و اتمام این پروژه با مبلغی بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی اجرای طرحی در قالب ورود به "بازار سرمایه و استفاده از اوراق صکوک" را راه کار موثری برای تامین منابع مورد نیاز پروژه پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش برشمرد و عنوان کرد: باید این طرح در قالب یک مدلی کارآمد در پروژه های سطح کشور اجرایی شود.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از طرح های اجرایی در منطقه آزاد کیش "سیستم بی آر ام" در پروژه فرودگاه بین المللی کیش است که این مهم با مشارکت دانشگاه شهید بهشتی و مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش آغاز شده است.

نعمت الله ترکی تصریح کرد: تحقق یافتن پروژه های اجرایی در سطح کشور با مشارکت و جذب جوانان خلاق و توانمند موجب پیشرفت، توسعه و آبادانی کشور می شود و این امر بیانگر وجود تخحصص در مجموعه مراکز علمی کشور است.

ترکی اظهار داشت: فراهم شدن زمینه های تبادل نظر علمی، پژوهشی و تخصصی میان پروژه های در حال ساخت و شرکت های دانش بنیان باعث پیشرفت و توسعه پروژه ها و کاهش ۲۰ درصدی تامین تجهیزات خارجی و اتکا به تولیدات داخلی در این منطقه شده است.

گفتنی است پروژه پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش با ظرفیت پذیرش ۶ میلیون مسافر در سال با ارائه خدمات مطابق با استانداردهای بین المللی و مجهز به ۱۳ دستگاه پله برقی، ۱۲ دستگاه آسانسور و ۶ دستگاه پل تلسکوپی در شش ماه نخست سال ۱۴۰۰ به بهره برداری خواهد رسید.

پذیرش ۶ میلیون مسافر در سال پیش بینی شده است 

غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش را یکی از مهمترین طرح های این منطقه در سطح کشور برشمرد و افزود: بهر برداری از این طرح بر اساس برنامه زمان بندی شده پیمانکار مربوطه تا پایان امسال پیش بینی شده بود و تلاش می شود با سرعت بخشیدن به روند اجرایی و ارتقای کیفیت، ساخت این مجموعه تا پایان امسال تکمیل شود.

وی در خصوص تامین بخشی از تجهیزات مورد نیاز این مجموعه از کشورهای خارجی اظهار داشت: با تنظیم قرارداد و پیش پرداخت هزینه ها، خوشبختانه از نظر تامین مالی هیچ مشکلی وجود ندارد و تمام پیش بینی های مورد نیاز در این زمینه انجام شده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری جلسه شب گذشته با حضور مشاوران و پیمانکاران این طرح افزود: طبق قرارداد و برنامه زمان بندی شده تلاش می کنیم مجموعه تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

غلامحسین مظفری با بیان این که پایانه مسافری فرودگاه بین المللی کیش یک طرح خاص است و برای پذیرش ۶ میلیون مسافر در سال پیش بینی شده است اظهار داشت: با توجه به این که فرودگاه بین المللی کیش سومین فرودگاه پر تردد در سطح کشور است ساخت و تکمیل این مجموعه در اولویت کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد.

مظفری خاطر نشان کرد: به دلیل ایجاد یک وقفه کوتاه برای تکمیل تجهیزات این مجموعه و راه اندازی آن در دوران رکود مسائل حقوقی زیادی مطرح شد که در حاضر خوشبختانه با سرعت بخشیدن به فعالیت ها در این مجموعه و حمایت وزارت راه و شهر سازی این طرح با کیفیت مناسب وسرعت بالا درحال ساخت و تجهیز است.

شایان ذکر است در این بازدید سیدمحمدرضا مداح مشاور و مدیرکل حوزه ریاست، ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت و سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری، علی مقدس زاده معاون عمرانی و زیر بنایی و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها