موج
کدخبر : ۳۵۴۰۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354017

مدیرکل مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به خبرگزاری موج؛

حامد مانی فر گفت:الزامات اجرای مقررات مبحث 22 ساختمان در قالب پیش نویسی تهیه شده که بعد از نظر خواهی به هیات دولت برای مصوب شدن فرستاده می شود، و پس از مصوبه هیات دولت مطابق قانون 33 به نهادهای مربوطه همچون شهرداری ابلاغ می شود

مدیرکل مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نشست خبری آنلاین با اشاره به اینکه برخی وظایف ساختمانی باید دارای متولیان خاص باشد، گفت: در تمام دنیا نظارت در حوزه تاسیسات برقی و ساخت و ساز متولیان خاص دارد از این رو اجرای مبحث 22 ساختمان نیازمند هماهنگی و همکاری دستگاه های مختلف است. بنابراین اجرای مبحث 22 نیازمند قوانین پشتیبان است و باید شهرداری و دفتر صدور پروانه و ... روی نظارت تمرکز بیشتری داشته باشند.

حامد مانی فر با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها باید مبحث 22 مطابق دستورالعمل ها پیش ببرند، افزود: کارگران ساختمانی هم باید آموزش دیده باشند تا بتوانند فعالیت حرفه ای داشته باشند و صنعت بیمه ورود جدی داشته باشد.

مانی فر در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره الزامات اجرای مقررات مبحث 22 ساختمان گفت: در حال حاضر این مبحث در قالب پیش نویسی تهیه شده که بعد از نظر خواهی به هیات دولت برای مصوب شدن فرستاده می شود و پس از مصوبه هیات دولت مطابق قانون 33 به نهادهای مربوطه همچون شهرداری ابلاغ می شود.

او با اشاره به اینکه مسئولیت نظارت بر اجرای مبحث 22 ساختمان باید توسط دولت انجام شود، گفت: گزارش بازرسی ساختمان ها باید به صورت دوره ای انجام شود یا در حوادثی مانند سیل، زلزله و...به تشخیص استانداری تهیه شود و گزارش به شهرداری ارسال و ثبت شود .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها