موج
کدخبر : ۳۵۰۴۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350494

سخنگوی گمرک خبر داد:

سخنگوی گمرک گفت: ۹۱ هزار و ۲۷۵ کیلوگرم انواع هورمون انسولین در ۷ ماه نخست امسال وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه ۳۱۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدروح اله لطیفی سخنگوی گمرک اظهار داشت: از ابتدای سال تا به امروز ۳۰ مهرماه ۹۱ هزار و ۲۷۵ کیلوگرم هورمون انسولین وارد کشور شده که ۸۹ هزار و ۹۸۸ کیلو با کد تعرفه ۳۰۰۴۳۱۹۰ و هزارو ۲۸۷ کیلوگرم نیز با کدتعرفه ۳۰۰۴۳۱۱۰ بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۱ هزار و ۹۹۵ کیلو گرم بوده است، رشد ۳۱۵ درصدی را شاهد بودیم.

وی افزود: در بخش سرنگ‌ های انسولین با این دو کد تعرفه، به ترتیب منفی ۳۱ درصد و مثبت ۶۰۷ درصد نسبت به سال قبل در واردات تغییراتی اتفاق افتاده است

دبیرشورای اطلاع رسانی گمرک تصریح کرد:۳۰ کیلوگرم از مواد تشکیل دهنده انسولین با کد تعرفه ۲۹۳۷۱۲۰۰ نیز در این مدت وارد کشور شده است.

لطیفی گفت: واردات سرسوزن انسولین نیز نسبت به مدت مشابه کاهش ۵۲ درصدی را تجربه کرده است که با تصمیمات و اقدامات سازمان‌های مرتبط جبران این موضوع در حال پیگیری است.

سخنگوی گمرک در پایان افزود: حوزه سلامت همیشه موضوعی با اهمیت برای گمرک بوده است و گمرک ایران آمادگی دارد به شرط اخذ مجوز‌های لازم از دستگاه‌های ذیمدخل به مانند واردات دارو‌ها و ماشین آلات مقابله با کرونا، به صورت شبانه روزی به ترخیص کالا‌های سلامت محور و دارو‌ها بپردازد.

گفتنی است این دارو‌ها از کشور‌های آلمان، لهستان، ایتالیا بلژیک، هند، هلند، چین و فرانسه خریداری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها