موج
کدخبر : ۳۴۷۰۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347047

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز ۴ مهر ۹۹ با ۱۷ سنت افزایش به ۴۲ دلار و ۱۱ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از رویترز، به دلیل نگرانی ها در مورد شیوع مجدد کرونا در کشورهای مختلف و تاثیرات آن بر تقاضای نفت قیمت نفت علیرغم افزایش نسبی در روز جمعه در مسیر ثبت کاهش هفتگی قرار گرفته است. افزایش صادرات نفت لیبی نیز در افت قیمت موثر بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 17 سنت افزایش به 42 دلار و 11 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 16 سنت رشد به 40 دلار و 47 سنت رسید.

قیمت نفت برنت در آستانه ثبت افت هفتگی 2.5 درصد قرار دارد و نفت خام آمریکا نیز این هفته احتمالا حدود 1.5 درصد کاهش خواهد یافت. قیمت هر دو شاخص نفتی همچنین در مسیر ثبت یک کاهش ماهانه است که اولین کاهش قیمت ماهانه نفت برنت در 6 ماه اخیر به شمار می رود.

یک تانکر حامل نفت لیبی روز پنجشنبه از یکی از 3 پایانه نفتی این کشور که طی روزهای اخیر بازگشایی شده به سمت بازارهای خارجی حرکت کرده و انتظار می رود در روزهای آتی تعداد این محموله ها بیشتر شود.

در آمریکا، که بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا را به ثبت رسانده و بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است، تعداد ادعاهای بیکاری در هفته گذشته رشد غیرمنتظره ای داشته و این نشان می دهد ترمیم اقتصادی متوقف شده و همین تقاضا برای مصرف انرژی را کاهش داده است.

آمارهای دولتی نشان می دهد تقاضا برای سوخت در آمریکا به دلیل محدودیت های سفر کاهش قابل توجهی داشته است. متوسط 4 هفته ای تقاضای بنزین در هفته گذشته 9 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بود.

در سایر نقاط جهان، افزایش روزانه مبتلایان به کرونا در حال رکورد شکنی است و محدودیت های جدیدی به اجرا گذاشته شده که احتمالا میزان سفر و تقاضا برای مصرف سوخت را کاهش خواهد داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها