موج
کدخبر : ۳۴۶۹۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346969

رضا سفاری مطرح کرد؛

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به اینکه آبادان ۶ پست اسکله و اروند کنار دو پست اسکله و چریده سه پست اسکله دارد، اظهار کرد: هم اکنون اسکله ای با سرمایه ای ۳۸ میلیارد تومان در اروندکنار در حال ساخت است که تاکنون ۴۵.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، رضا سفاری مدیر بنادر و دریانوردی آبادان با اشاره به اینکه ترمینالی ۸۲۰ متری با سرمایه نوسازی ۱.۵ میلیارد تومانی بهره برداری شده است، گفت: در حال حاضر پیش بینی می شود که ظرفیت جابجایی ۲۰۰ مسافر بین آبادان و کویت هفته ای سه بار وجود دارد.

رضا سفاری با بیان اینکه عراقی ها تمایل دارند برای گردشگری از این مسیر تردد کنند، افزود: در شرایط کنونی به دلیل کرونا کمی فعالیت ترمینال به تعویق افتاده است.

او با تاکید بر اینکه آبادان سه بندر با ظرفیتی بیش از دو میلیون تن دارند، تصریح کرد: شبه جزیره آبادان از دو رودخانه اروند و بهمن شیر احاطه شده است.

سفاری با اشاره به اینکه آبادان ۶ پست اسکله و اروند کنار دو پست اسکله و چریده سه پست اسکله دارد، اظهار کرد: هم اکنون اسکله ای با سرمایه ای ۳۸ میلیارد تومان در اروندکنار در حال ساخت است که تاکنون ۴۵.۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که پس از بهره برداری امکان پهلوگیری کشتی های هزار تنی فراهم می شود.

او با اشاره به اینکه ۳ انبار در حال ساخت است، اظهار کرد: با بهره برداری از این سه پروژه وسعت انبار این شهر از 5 هزار مترمربع به ۱۵ هزار مترمربع خواهد رسید.

سفاری با بیان اینکه ۹ پروژه در سه بندر آبادان با سرمایه ای ۹۰ میلیارد در حال انجام است، گفت: به جز پروژه اسکله که سال آینده بهره برداری می شود مابقی پروژه ها تا پایان امسال بهره برداری می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها