موج
کدخبر : ۳۴۵۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345845

مهرداد تولائیان در گفتگو با خبرگزاری موج؛

معاون تولید شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: به طور متوسط در شش ماه گذشته هر ماه ۵ هزار تن ریل تحویل مشتری داده شده است و در حال حاضر تقاضا قابلیت افزایش تولید و تحویل ریل به مشتری وجود دارد و می توانیم در نیمه دوم سال تولید را به 10 هزار تن در ماه افزایش دهیم.

معاون تولید شرکت ذوب آهن اصفهان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه دو قرارداد شرکت ذوب آهن اصفهان حدود ۱۰۰ هزار تن ریل است که طبق پیش بینی ها در طول یکسال آینده تحویل  می شود، گفت: شرکت ذوب آهن اصفهان یک قرارداد عمده با قرارگاه خاتم برای ساخت ریل زاهدان-چابهار دارد و یک قرارداد با شرکت زیرساخت برای تامین ریل چند محور دارد که شامل محور سنندج، محور رشت، محور میانه و محور یزد است که در بازه زمانی یک ساله شرکت ذوب آهن اصفهان ریل مورد نیاز آنها را تامین می کند

مهرداد تولائیان با نگاهی به روند تحویل محصول ریل به مشتریان در ماه های گذشته افزود: به طور متوسط در شش ماه گذشته هر ماه ۵ هزار تن ریل تحویل مشتری داده شده است و در حال حاضر تقاضا قابلیت افزایش تولید و تحویل ریل به مشتری وجود دارد و می توانیم در نیمه دوم سال تولید را به ۱۰ هزار تن در ماه افزایش دهیم.

او با تاکید بر اینکه تولید متنوع ریل به نوع واگن بستگی دارد، تصریح کرد: در شرایط کنونی شرکت ذوب آهن اصفهان بر مبنای سفارشات ریل تولید می کند و  در حال حاضر ۷ هزار تن ریل تایید شده توسط بازرسان داریم که به دلیل اینکه امکان بارگیری ریل به مقصد محدود است فعلا در انبار موجود هست و به زودی تحویل مشتری می شود.

معاون تولید شرکت ذوب آهن اصفهان در پاسخ به اینکه آیا برنامه ای برای فروش ریل در بورس یا بازار برای سایر مصرف کننده ها دارید یا خیر؟ اظهار کرد: از آنجایی که استاندارد ملی ریل توسط شرکت ذوب آهن اصفهان دریافت شده و به دنبال آن هستیم آن را در بورس عرضه کنیم شرکت های که برای معادن و ... به ریل نیاز دارند می توانند از طریق بورس ریل مورد نیاز خود را تامین کنند.

تولائیان با اشاره به اینکه تاکنون چند عرضه ریل بورس داشتیم، گفت: ۲ عرضه ۳۰۰ تنی ریل شرکت ذوب آهن اصفهان توسط شرکت ها دیگر در بورس خریداری شده و اهداف بلندمدت ما این است که ریل مورد نیاز کشور را از طریق بورس تامین کنیم.

او با تاکید بر اینکه در شش ماه گذشته یک نوع ریل ویژه معادن تولید کرده ایم، اظهار کرد: تاکنون ۵۰۰ تن از ریل تولیدی برای معادن به مشتری تحویل شده است و محصول ارک معدنی هم با سایز 36 تا چند ماه آینده به بازار عرضه می شود.

معاون تولید شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه تولید تجهیزات دیگر ریلی نیز در دستور کار است، تشریح کرد: در خطوط راه آهن وقتی چند خط بهم برخورد می کند شکل ریل تغییر می کند که سوزن ریل نام دارد که در حال حاضر واردات این قطعه سخت شده و در مهر ماه تولید این محصول را داخلی سازی می کنیم که در شرایط کنونی ۲۵۰۰ تن سفارش داریم که اگر تولید شود می تواند نیاز کشور را تا یک سال آینده تامین کنیم.

تولائیان با بیان اینکه در حال حاضر تولید میلگردهای ۷۰ کروم ۲ برای استفاده در صنایع مس در شرکت ذوب آهن اصفهان از سر گرفته شده است، اظهار کرد: ماهانه ۱۰ هزار تن میلگردهای ۷۰ کروم ۲ به صنایع مسی تحویل داده می شود این محصول جزو مواد اولیه صنعتی است که نسبت به محصولات ساختمانی ارزش افزوده بالاتری دارد.

او با اعلام اینکه خوشبختانه در دو سال گذشته شرکت زیان انباشته خود را پرداخت کرده و امیدواریم که در شش ماه نخست امسال این زیان انباشته به صفر برسد، گفت: پیش بینی می شود در شش ماهه دوم شرکت سود خوبی به دست بیاورد، چراکه تولید در شش ماهه نخست امسال طبق برنامه پیش رفته و قرار بوده تا پایان امسال یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن صادرات شمش فولاد، تیراهن، میلگرد و کلاف انجام شود که روند کنونی حکایت از تحقق این برنامه دارد.

معاون تولید شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت در تامین مواد اولیه شرکت، اظهار کرد:  تامین زغال سنگ به اندازه انجام شده و مواد اولیه سنگ آهن هم در انبار وجود دارد از این رو مشکلی برای تولید وجود ندارد.

تولائیان درباره حاشیه های که درباره قیمت شمش فولاد وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت شمش فولاد نسبت به سایر حلقه های فولاد متناسب است و از آنجایی که قیمت سایر حلقه ها با درصدی از قیمت شمش تعیین می شود در شرایط کنونی نسبت ها مناسب است. از طرف دیگر در شرایط کنونی به دلیل اینکه قیمت انرژی، مواد اولیه، کارگر و .. افزایش یافته به همین دلیل نباید قیمت شمش به صورت دستوری تعیین و همچنان قیمت آن در بورس کالا تعیین شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    با سلام، پس چرا با اینهمه خبر خوب، حقوقی ذوب اینقدر گدا صفته که داره سهم ذوب وسهامدار اش رو نابود میکنه، تا چند ماه دیگه اسم خوبی از سهم ذوب با این وضع باقی نخواهد موند، وتمام سهامداران به سهامهای فولاد و فملی و فلزهای دیگر کوچ خواهند کرد، خودم سه ساله سهامدار هستم پولم از سه سال قبل بی ارزشتر شده واقعا متاسفم برای خودم که سهامداری کردم تو ذوب، الان آشغالترین سهم حداقل 20برابر رشد کرده....

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها