موج
کدخبر : ۳۴۵۳۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345349

همتی:

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: من و همکارانم علیرغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تأمین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویتهای اصلی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: بارها از این صفحه سیاست‌ها و برنامه‌های بانک مرکزی را با شما در میان گذاشته ام. هدف اصلی از این نوشته‌ها ارائه شفافیت در کارها بوده است. من به خوبی می دانم که با توضیح سیاست‌ها، بسیاری از کارشناسان و اصحاب رسانه به نقد می‌پردازند و تجزیه و تحلیل می‌کنند؛ اما این امر برای من و همکارانم همواره مورد احترام بوده و از آنها استفاده کرده ام.

وی افزود: در این میان دو نکته توسط برخی از نوشته‌ها و مصاحبه‌ها نادیده گرفته می‌شوند که آن هم، اول، شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی در آن قرار دارد؛ به این معنا که در شرایط عادی، بدیهی است که بسیاری از پیشنهادها و راهکارها قابل انجام است؛ ولی در اوضاع کنونی که اقتصاد تحت شدیدترین فشارها قرار دارد، اندکی انصاف و مسئولیت پذیری در تحلیل و سخن گفتن با توجه به عوامل مؤثر خارج از کنترل، می‌طلبد.

به اعتقاد همتی، دوم، کارها و اقداماتی است که بانک مرکزی در این دوره دو ساله انجام داده و می‌دهد که بخشی از این اقدامات در قالبی است که به اطلاع مردم رسیده و نتایج آن هم دیده می‌شود؛ اما بخش مهم از اقدامات خدمتگزاران مردم در بانک مرکزی، مربوط به فعالیت‌هایی است که برای جلوگیری از سو استفاده واضعان فشار حداکثری، سخنی از آنها به میان نیاورده‌ام؛ چراکه اگر نبود این بخش اقدامات و تلاش‌ها بسیاری از مشکلات اقتصادی امروز در ابعاد بسیار بزرگ‌تری اقتصاد کشور را دچار عدم تعادل‌های جدی می‌کرد؛ اگرچه به هیچ عنوان منکر مشکلات و رنج مردم شریف ایران نیستم.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: من و همکارانم علیرغم تمام سختی‌ها مصمم به کنترل تورم و دستیابی به پایداری بازارها و تأمین ارز برای ملزومات مردم به عنوان اولویتهای اصلی هستیم و امیدوارم بعد از اینکه با سرافرازی از این شرایط بیرون آمدیم، مردم را در جریان اقدامات و سختی‌های راهی که آمده‌ایم، قرار دهم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها