موج
کدخبر : ۳۴۳۷۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343765

براساس آمار گمرک چین در ماه ژوئیه ۱۲۰ هزار بشکه نفت از ایران به این کشور وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از هلنیکس شیپینگ، بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط گمرک چین، پس از توقف کامل واردات نفت این کشور از ایران در ماه ژوئن، چین طی ماه ژوئیه روزانه 120 هزار بشکه نفت به ارزش کلی 134 میلیون دلار از کشورمان وارد کرده است.

بر اساس این گزارش، دو نفتکش به نام‌های "اسنو" و "استیریم" به ترتیب با 1.6 میلیون بشکه و 2.1 میلیون بشکه نفت ایران در ماه ژوئیه به چین رسیده و محموله خود را تحویل داده‌اند.

طبق آمار رسمی اداره گمرک چین که روز چهارشنبه منتشر شد، این کشور طی 7 ماه ابتدایی سال جاری میلادی 2.2 میلیون تن معادل 77 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد کرده است. قبل از اعمال تحریم های آمریکا متوسط واردات نفت چین از ایران 9 برابر این رقم بوده است.

این در حالی است که مؤسسه کپلر در ماه ژوئن مدعی شد یک نفتکش هندی به نام "گیسل" نفت ایران را به اسم نفت اندونزی به چین تحویل داده است.

تنکرترکرز، یک مؤسسه ردیابی نفتکش ها نیز این مسأله را تأیید کرده و مدعی شده که گیسل 1.6 میلیون بشکه نفت ایران را به چین قاچاق کرده است.

تنکرترکرز همچنین مدعی شده است که 16 نفتکش با دریافت نفت ایران به صورت کشتی به کشتی در میانه اقیانوس ها نفت ایران را تحویل بازارهای مختلف داده اند.

ارقام منتشر شده توسط گمرک چین نشان می دهد که صادرات ایران به این کشور طی 7 ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 82 درصد کاهش یافته است.

در همین حال، واردات نفت چین از آمریکا طی ماه ژوئیه به دو برابر افزایش یافته است.

به طور کلی صادرات نفت آمریکا به چین از ژانویه تا ژوئیه 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد صعود کرده است. در این مدت واردات نفت چین از روسیه، عراق و عربستان نیز افزایش پیدا کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها