موج
کدخبر : ۳۴۱۱۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341165

وزیر اقتصاد اطلاعیه شرکت پالایش و پخش فرآورده نفتی را تکذیب کرد و گفت:سهام پالایشی ‌ها که قرار بود در دارادوم عرضه شود به علت آماده نبودن وزارت نفت بصورت بلوکی یا شناور عرضه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در حاشیه اختتامیه مسابقه آثار کوتاه رادیویی، کار و تولید در پاسخ به این سوال که چرا سازمان خصوصی سازی عرضه دارا دوم را منتفی اعلام کرده است؟ افزود: سهام پالایشی‌ها که قرار بود در دارادوم عرضه شود به علت آماده نبودن دستگاه ذیربط (وزارت نفت) بصورت بلوکی یا شناور عرضه خواهد شد.

وی افزود: دستگاه مربوطه در روزهای اخیر اعلام کرد آمادگی نداریم بر این اساس، دارادوم به صورت بلوکی عرضه می‌شود و اگر هم نتوانستیم، آن را شناور می‌کنیم.

صبح امروز هم سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه ای علت لغو عرضه سهام دارا دوم طی شهریور ماه در بورس را عدم اقدام وزارت نفت در تشکیل صندوق ETF متشکل از سهام چهار پالایشگاه اعلام کرده بود.

اما روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در پاسخ به اظهارات آقای صالح رییس سازمان خصوصی سازی در خصوص عدم همراهی وزارت نفت برای واگذاری سهام پالایشگاه ها با تکذیب اطلاعیه سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: طبق آخرین نظر جناب آقای دژپسند وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی ، قرار شد سهام پالایشگاه ها به صورت بلوکی فروخته شود و لذا با انتخاب این روش عرضه، دیگر لزومی به تشکیل صندوق ETF نبوده است.

در هر حال در صورت تغییر این نظر و تصمیم برای تشکیل صندوق ETF، این شرکت و وزارت نفت آماده بوده و هستند که تمامی اختیارات خود را در این خصوص به وزیر و وزارت محترم امور اقتصادی و دارایی، تفویض کند.

اما دژپسند در سخنان خود، تلویحاً اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی را تکذیب و بر اطلاعیه سازمان خصوصی سازی صحه گذاشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها