موج
کدخبر : ۳۳۶۶۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336628

مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای تهران از انسداد ۲۷۲ حلقه چاه غیرمجاز طی سه ماه اخیر در این شهر خبر داد و گفت: در سال گذشته ۱۳۳۷ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد علی قربانیان در جلسه کمیته راهبری طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی گفت: با توجه به افت روز افزون سطح آب‌های زیرزمینی و ممنوعیت توسعه بهره برداری جهت مصارف کشاورزی و محدودیت‌های استفاده از منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی و نظر به تغییر نگرش وزارت نیرو از طرح‌های سازه‌ای به طرح‌های پیشگیرانه مانند طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی جلوگیری از تخلفات منابع آبی در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه‌ای تهران ضروری است.

وی با بیان اینکه همه اکیپ‌های گشت و بازرسی باید نهایت تلاش و حساسیت خود را در جهت حفاظت از منابع آب داشته باشند، تصریح کرد: اقدامات چند جانبه انجام شده در چند ماه اخیر رضایت بخش بوده و با توجه به عملکرد خوب امورهای مربوطه در جهت حراست و حفاظت از منابع آب انتظار می‌رود بیشترین بازدهی در حوزه صیانت از منابع آب در چند ساله اخیر را شاهد باشیم.

در ادامه این نشست، حمید شاهرخ نیا، مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه‌ای تهران از انسداد ۲۷۲ حلقه چاه غیرمجاز طی سه ماه اخیر خبر داد و گفت: با این اقدام و تلاش گروه گشت و بازرسی امورهای منابع آب از خروج ۲ میلیون و ۸۶۸ هزار متر مکعب آب در سفره‌های زیرزمینی حوزه عملکرد شرکت جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری بایستی ۱۴۰۰ حلقه چاه غیرمجاز آب پر و مسدود شود، افزود: در سال گذشته ۱۳۳۷ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شد. طی سه ماه ابتدایی سال جاری ۴۰ عدد کنتور هوشمند روی چاه‌های مجاز نصب شده است که با این اقدام مدیریت منابع آب و برق در بخش کشاورزی انجام می‌شود.

مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۴ دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف و ۹ مورد تقلیل منصوبات چاه مجاز انجام شده است که با این اقدام از اضافه برداشت ۶۳۵ هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب جلوگیری به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی وظیفه اصلی و یکی از تکالیف قانونی ما است، گفت: امسال باید با همت بیشتر در همه ارکان شرکت مسائل مربوط به صیانت از منابع آب پیگیری شود تا منابع آب شرب استان را حفظ کنیم.

در ادامه این نشست، مصطفی دهقان، مدیر دفتر حفاظت از منابع آب شرکت آب و فاضلاب منطقه‌ای تهران در خصوص عملکرد طرح تعیین تکلیف چاه‌های غیر شرب واقع در محدوده خدماتی شهرهای استان تهران عنوان کرد: در این زمینه ۵۸۶۲ حلقه چاه مورد بازدید قرار گرفته که ۱۲۸۳ مورد از مالکان جهت تکمیل پرونده مراجعه نموده، ۷۳۲ فقره پرونده تکمیل و ۱۱۲ مورد از پرونده‌های تکمیل شده در حال صدور پروانه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها