موج
کدخبر : ۳۳۶۰۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336088

وزیر راه و شهرسازی در سفر به لرستان:

وزیر راه و شهرسازی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان، گفت: راه‌های روستاهای بالای 50 خانوار کشور، تا پایان دولت دوازدهم آسفالت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی در سفر به لرستان و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی این استان، گفت: راه‌ روستاهایی که بالای 50 خانوار جمعیت دارند، تا پایان دولت دوازدهم آسفالت می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تاکید رهبری و نگاه دولت این است با درک واقع بینانه از شرایط تلاش کنیم با استفاده بهینه از منابع محرومیت زدایی و پیشرفت متوازن رخ دهد.

اسلامی اظهار داشت: پروژه هایی عامل توسعه و برخی محرومیت زدا هستند و در شهرهای کمتر برخوردار اولویت بالاتری دارند که این مهم را برای راههای روستایی و در قالب طرح ابرار دنبال می کنیم.

وی تاکید کرد:‌ در این راستا روستاهای بالای ۵۰ خانوار باید راه آسفالته داشته باشند که این مهم در صدر اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار دارد  و هیچ روستای بالای ۵۰ خانوار نیست که تا پایان دولت از راه آسفالته برخوردار نشود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مرحله دوم رفتن به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است که به صورت متوازن تعداد روستاهای فاقد راه اسفالت به صفر می رسد.

اسلامی با بیان اینکه لرستان در تلاقی کریدورهای شمال، جنوبف شرق و غرب قرار دارد وراههای شریانی آن فقط نیاز استان نیست ادامه داد: اولویت مهم ما تکمیل شبکه آزادراهی بوده که ماه گذشته عملیات قم به سمت اراک آغاز شده و قطعه اراک به خرم آباد در سالجاری را افتتاح می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی لرستان

* 580 کیلومتر شبکه آزادراه کشور در اولویت وزارت راه قرار دارد

وی افزود: در زنجیره جهش تولید، ۵۸۰ کیلومتر آزادراه را برای کشور در اولویت قرار دادیم که قطعه بروجرد تا خرم آباد جز اولویت ها است و حمایت می‌شود.

*تا پایان دولت ۵۰ کیلومتر بزرگراه در لرستان افتتاح می شود

وی با بیان اینکه تا پایان دولت ۵۰ کیلومتر بزرگراه در لرستان افتتاح می شود ادامه داد: بسیاری از طرح های افتتاحی در ۲۰ سال گذشته،۷۰ درصد پیشرفت داشته که ما در یکسال ۳۰ درصد مابقی را تکمیل کرده ایم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مطالب فنی راه حل اقتصادی و فنی دارد نه سیاسی گفت: شبکه ریلی کشور در ابتدای انقلاب چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر بوده که اکنون به  ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر رسیده است.

اسلامی افزود: توسعه ریلی از تاکیدات مقام معظم رهبری در سیاست های کلی نظام  و مورد تاکید رییس جمهوری است و بهره مند شدن استانها از شبکه ریلی در اولویت قرار دارد که قول  رییس جمهوری برای اتصال پنج استان به شبکه ریلی محقق شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۱۴ هزار کیلومتر راه آهن هم در دست مطالعه و ساخت داریم ادامه داد: امروز شرایط درآمدهای ملی به دلیل مزاحمت های بیشمار استکبار به ویژه امریکا به نحوی شده که باید توسعه را با الگوهای دیگری کار کنیم.

او اظهار داشت: در این راستا سه شنبه گذشته  تفاهم نامه ای برای توسعه خطوط راه آهن با سرمایه گذاران صنعتی و معدنی به ارزش هشت هزار میلیارد تومان امضا کردیم  که خط دوم شنگان،تربت حیدریه و بافق را از این طریق با سهم ۳۰ درصدی دولت اجرا می کنیم.

محمد اسلامی گفت: اکنون  ظرفیت بهره برداری جابجایی بار با خط ریلی کشور ۷.۵ میلیون تن است که با این طرح به ۲۰ میلیون تن می رسد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سهم عمرانی از سبد بودجه کشور حداقل ۴۵ درصد بود که تغییرات در ساختار بودجه کشور باعث شده به ۱۰ درصد کمتر برسد  و با تخصیص حداکثر ۴۰ درصد بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها