موج
کدخبر : ۳۳۴۲۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334280

حسین میرزایی:

سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه درباره جزئیات حذف یارانه موالید ۹۹ توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین میرزایی سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه در گفت‌وگوی تلویزیونی با شبکه خبر درباره جزئیات حذف یارانه موالید ۹۹، گفت: از ۱۱ خرداد آیین نامه جدید برای شناسایی یارانه موالید به وزارت رفاه ابلاغ شده است که نهایت یک ماه ما فرصت داریم که این شناسایی را انجام دهیم و موالید جدید از ابتدای سال ۹۹ به دنیا آمدن مورد بررسی قرار دهیم. وزارت رفاه لیست نهایی را به سازمان برنامه و بودجه داده و فرآیند واریز صورت میگیرد.

وی در پاسخ به این سوال که حذف موالید جدید‌های مغایر با سیاست‌های افزایش جمعیت نیست، گفت: در این خصوص اساساً بحث حذف مطرح نیست و بیشتر بحث شناسایی مطرح شده است و موالید جدیدی که تازه متولد می‌شوند اگر خانواده یارانه بگیر باشند قطعاً یارانه به آن ‌ها تعلق میگیرد.

میرزایی ادامه داد: در سیاست‌های کلی جمعیت تشویق به فرزندآوری وجود دارد و نباید مغایر با آن عمل کرد، اما زمانی که با کمبود منابع روبرو می‌شویم اقوام به شناسایی میکنیم تا پرداخت به صورت هدفمند اجرا شود قطعا ما مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر سیاست‌های کلی افزایش جمعیت که ابلاغ کردند عمل می‌کنیم و ظرف یک ماه آتی خبر‌های خوبی را برای هموطنان داریم.

سخنگوی ستاد تبصره ۱۴ قانون بودجه در پاسخ به این سوال که برای فرزند چندم خانواده این شناسایی انجام می‌شود، بیان کرد: در قانون فقط بحث موالید مطرح شده و اشاره به فرزند چندم خانواده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: شیوه اعتراض به یارانه موالید را تا یک ماه آینده اعلام می‌کنیم اما هنوز سامانه ای برای اعتراض مشخص نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها