موج
کدخبر : ۳۳۱۴۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331442

نوبخت:

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طبق برنامه ‌ریزی انجام‌ شده قطعه خاش ــ زاهدان در دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) صبح امروز با هدف بازدید از پروژه احداث راه ‌آهن چابهار ــ زاهدان وارد زاهدان شدند.

نوبخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه احداث خط‌آهن چابهار ــ زاهدان در سه قطعه چابهار ــ ایرانشهر، ایرانشهر ــ خاش و خاش ــ زاهدان از طرح‌های مهم دولت است که می ‌تواند بندر اقیانوسی و استراتژیک چابهار را به شبکه سراسری کشور متصل کند. بیش‌ از چهار هزار میلیارد تومان به این طرح تخصیص یافته که به‌صورت نقد در دسترس است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: ظرف مدت باقیمانده تا پایان سال با همکاری  قرارگاه سازندگی خاتم ‌الانبیا(ص) دو قطعه خاش ــ زاهدان و چابهار ــ ایرانشهر تکمیل می ‌شود و طبق برنامه ‌ریزی انجام‌ شده قطعه خاش ــ زاهدان در دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه قطعه باقی‌مانده این پروژه خرداد سال آینده تکمیل می‌شود، گفت: طول خط‌آهن چابهار ــ زاهدان 730 کیلومتر است که حدود 20 کیلومتر تونل در این مسیر باید حفاری شود و همه تلاش ما بر این است پروژه با حداکثر سرعت ادامه پیدا کرده و طبق برنامه‌ریزی قبلی سال آینده به اتمام برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها