موج
کدخبر : ۳۲۹۸۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329827

لیلا کریمی در گفتگو با خبرگزاری موج مطرح کرد؛

عضو انجمن شرکت های مسافربری گفت: به دلیل اجرای فاصله گذاری اجتماعی و تعطیلی شرکت های مسافری بسیاری از رانندگان روز مزد با مشکل معیشتی مواجه شده‌اند و برخی از آن‌ها هنوز خانه‌نشین هستند.

عضو انجمن شرکت های مسافربری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا از همان ابتدای اسفند ماه تبعاتی را برای صنف حمل و نقل مسافری داشته و هنوز نیاز آسیب های آن پابرجاست، گفت: یکی از دوره های زمانی فعالیت شرکت مسافری تعطیلات نوروز است، اما به دلیل اجرای سیاست فاصله گذاری اجتماعی و ضرورت ماندن مردم در خانه عملا سفرهای بین شهری چند ماه انجام نشد و رانندگان حقوق بگیر این بخش بی درآمد مانده‌اند.

لیلا کریمی با بیان اینکه برخی رانندگان در این صنف درآمد روزمزدی دارند، افزود: با توجه به اینکه هزینه زندگی بالا رفته، رانندگانی که مستاجر هستند در این مدت قرنطینه زیر فشار مالی قرار گرفته‌اند و معیشت آنها با مشکل جدی مواجه شده، تا جایی که برخی از آن‌ها دچار افسردگی شده‌اند.

او با تاکید بر اینکه برای حمایت از آنها پویش هم سفر با یاری گروه های مردمی و بدون پشتوانه مالی شکل گرفته است، تصریح کرد: در شرایط کنونی بسته های معیشتی با همراهی گروه های مردمی طلوع بی نشان‌ها، هم نفس و مهرآگه و جمعی از دوستان همدل بین رانندگان بخش مسافر توزیع و اهدا شده و به دنبال این هستیم که این پویش تا رفع کامل مشکل ادامه داشته باشد، هرچند تعداد این بسته ها برای جمعیت بزرگ رانندگان بسیار ناچیز است ولی برای شروع اتفاق خوبی است.

کریمی با بیان اینکه پویش هم‌سفر کاملا مردمی است اظهار کرد:  در حال حاضر بسته های معیشتی به همراه صد کارت هدیه بین رانندگان توزیع شده که امیدواریم با ورود دست اندرکاران به این پویش، این موج پویا همیشه در جریان باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها