موج
کدخبر : ۳۲۶۶۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326639

اپراتور همراه اول که در راستای چشم انداز توسعه خود، دیجیتالی شدن در دستور کارش است؛ در بحران شیوع ویروس کرونا از دستاوردهای خود در این بخش رونمایی کرد و توانست با زیرساخت های که در این سال‌ها ایجاد کرده بود بستر دورکاری برای نهادها و سازمان های مختلف را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، پس از شیوع ویروس کرونا در ایران شرکت همراه اول جزو نخستین شرکت‌ها بود که کارکنان خود را مکلف به فعالیت دورکاری کرد و در ادامه با توجه به زیرساخت های ارتباطی که در سال های گذشته با سرمایه گذاری سنگین انجام داده بود بستر فعالیت دورکاری برای سایر شرکت ها و ارگان هایی همچون دولت، وزارتخانه ها، شورای نگهبان و ... را نیز فراهم کرد.

در این دوره زمانی همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال کشور توانست سایر رقبا را در خدمات ارتباطی برای فعالیت های دورکاری پشت سر بگذارد، به گونه ای که این شرکت بستر فعالیت دورکاری برای سامانه شاد وزارت آموزش و پرورش که دامنه گسترده ای از مخاطبان در نقاط مختلف کشور دارد را مهیا کرد و توانست الگوی برای سایر اپراتورها نیز باشد. همچنین این شرکت استانداردهای لازم برای فعالیت دورکاری آنلاین را که از سوی ستاد اجرایی وزارت آموزش و پرورش مورد سنجش قرار گرفته بود را کسب کرد.

در واقع این برنامه دیجیتالی شدن از سال ها پیش مورد توجه اپراتور اول قرار گرفته بود زیرا حدود ۶۰ درصد از کاربران تلفن همراه خریدهای روزانه را از طریق تلفن همراه انجام می‌دهند، از این رو این اپراتور در برنامه پنج ساله خود دیجیتالی شدن را در دستور کار قرار داد و شیوع ویروس کرونا برنامه های اپراتور اول برای دستیابی به این هدف را تسریع کرد.

دیجیتالی شدن از آنجایی اهمیت دارد که در حال حاضر کسب و کارها بر بستر خطوط ثابت، پهن باند و ... تنوع الگو و خواسته‌های کاربران را افزایش داده‌اند و نمونه‌های جدیدی از دستگاه‌ها همچون ماشین‌ها و ... به صورت گسترده به شبکه متصل و وارد کسب و کارهای جدید شده‌اند. 

بنابراین توجه به ویژگی‌های استراتژیک کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال برای ماندن در بازار رقابت و باز تعریفی بهتر کسب و کارها اهمیت ویژه ای پیدا کرده و اپراتورهای مخابراتی از خدمات و محصولاتی که با رفتار کاربران سازگاری بیشتری دارد رونمایی و در چرخه خود استفاده می کنند. 

به همین دلیل ایجاد محیطی نوآورانه برای ورود به بازار، تغییر مدل کسب و کار و پایش دیدگاه و برخورد کاربران مورد رصد همراه اول قرار داشته و در سال های اخیر همکاری گسترده ای با شرکت های استارت آپی نیز داشته است و با فراهم شدن فرهنگ نوآوری، سرمایه‌گذاری مؤثرتری که در حال راه‌اندازی است نحوه مشارکت خود در اکوسیستم دیجیتال را ارتقا داده است، زیرا برخی کاربران به دنبال استفاده از خدمات ساده و برخی دیگر از کاربران به دنبال تنظیمات خاص برای استفاده شخصی از خدمات هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها