موج
کدخبر : ۳۲۶۱۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326168

سعید ممبینی:

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: مهلت تسلیم اظهارنامه فصلی مالیات ارزش افزوده متعلق به دوره زمستان ۱۳۹۸ تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت امسال تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه فعالان صنفی نگرانی‌ های جدی در زمینه تسلیم اظهارنامه‌ های مالیاتی، مسائل بیمه‌ای و تعاملات بانکی دارند، اظهار کرد: از نخستین روز‌های شیوع ویروس کرونا، اتاق اصناف ایران علاوه بر اقدامات جدی در حوزه مسئولیت اجتماعی و ارائه راهکار‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی با هدف جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس، پیگیری مطالبات صنفی را در دستور کار قرار داد.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: لذا از همان روز‌های آغازین شیوع ویروس کرونا رایزنی و نامه نگاری با سازمان‌های مسئول را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه بسیاری از سازمان‌های دولتی و حاکمیتی نیز تعامل و همکاری ارزنده‌ای با اتاق اصناف ایران داشتند.

ممبینی با بیان اینکه در این زمینه سازمان امور مالیاتی اقداماتی در خور توجه به انجام رساند، بیان داشت: سازمان امور مالیاتی که در بستر قوانین موجود بیشترین همکاری را با اصناف داشتند، به طوری که پس از پیگیری‌های مستمر اتاق اصناف ایران، این سازمان با صدور بخشنامه‌ای معافیت‌هایی را برای ۱۰ رسته شغلی در نظر گرفت.

او افزود: به طور طبیعی این معافیت‌ها شامل همه فعالان نمی‌شد و لازم بود تا برنامه‌ریزی‌هایی به منظور تامین برخی مطالبات اصناف صورت گیرد.

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: پس از بررسی مشکلات عمده اصناف در حوزه‌های گوناگون و رایزنی‌های فشرده با سازمان امور مالیاتی، این سازمان، افزون بر بخشنامه مذکور با صدور دستورالعملی کلیه واحد‌های تابعه را مکلف کرد تا مهلت تسلیم اظهارنامه فصلی مالیات ارزش افزوده متعلق به دوره زمستان ۱۳۹۸ را تا تاریخ ۳۱ اردیبهشت امسال تمدید کنند.

ممبینی بیان کرد: ضمن اینکه این امکان برای کلیه فعالان صنفی در سراسر کشور و در همه مشاغل به وجود آمده است و هیچ استثنایی ندارد. به بیان دیگر این مهلت برای تمامی فعالان صنفی در سراسر کشور مهیا شده و قابل استفاده است.

او گفت:‌ امروز تردیدی وجود ندارد که فعالان صنفی کشور در زمره گروه‌هایی هستند که بیشترین آسیب از ناحیه شیوع ویروس کرونا بر آن‌ها وارد آمده است؛ بنابراین اتاق اصناف ایران با جدیت فراوان کلیه مطالبات اصناف را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهد کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران همچنین اظهار داشت: از شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی هم انتظار داریم تا در شرایط فعلی که کشور با شیوع ویروس کرونا مواجه شده و واحد‌های صنفی دچار مشکلاتی شده‌اند، معافیت‌های این وزارتخانه را برای تمامی مشاغل و واحد‌های صنفی در نظر بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها