موج
کدخبر : ۳۱۹۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319272

رئیس سازمان خصوصی سازی از آغاز واریز سود سهام عدالت به حساب افراد مشمول از امروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به آغاز واریز سود سهام عدالت به حساب افراد مشمول، اظهار کرد: روز پنجشنبه مبلغ ۴ هزار ۷۱۰ میلیارد تومان را از طریق بانک مرکزی به بانک‌های عامل واریز کردیم که امروز این مبالغ در حساب بانک‌ها می‌نشیند و امیدواریم تا آخر هفته این سود سهام عدالت در حساب همه افراد مشمول قرار گیرد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی درمورد میزان سود سهام عدالت نیز گفت: به افرادی که یک میلیون سهم دارند ٢٥٠ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

به طور کلی جمع کل مشمولان سهام عدالت بیش از ۴۹ میلیون نفر است که از این میزان بیش از ۴۶ میلیون نفر در قید حیات هستند.

وی ادامه داد: علت اینکه این سود را تا قبل از ۱۵ اسفند ماه واریز کردیم، این بود که عزیزان بتوانند از قدرت خرید بالاتری استفاده کنند و بتوانند خرید شب عید انجام دهند و به انتهای اسفند ماه نرسند.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه واریز سهام اولویت‌بندی ندارد، گفت: ابتدا تصمیم بر این بود که براساس اولویت متقاضیان سود به حساب مشمولان واریز شود، اما بعد این تصمیم عوض شد و بانک به بانک این مبالغ به حساب تمامی بانک‌های عامل واریز شد.

برگه‌ های اولیه اواخر دهه ۸۰ ملاک عمل نیست

صالح تصریح کرد: مبلغ ۲۰۵ هزار تومان به حساب هر سهم یک میلیون تومان واریز خواهد شد ضمن اینکه برگه‌های اولیه‌ای که اواخر دهه ۸۰ داده شده، ملاک عمل نیست و معیار آن عملکردی است که بعد از گذشت ۱۰ سال، از طریق سود سهام شرکت‌های سرمایه پذیر به حساب‌های افراد واریز شده است.

وی با بیان اینکه سود سهام افراد متفاوت است، گفت: مشمولان سازمان بهزیستی و کمیته حضرت امام(ره) که از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار هستند، سود سهامشان حدود یک میلیون تومان خواهد بود.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: سهام برخی که در ورثه قرار دارد، حدود ۱۰ هزار تومان بوده و ممکن است عده‌ای هم از سهم بیش از یک میلیون تومان بهره‌مند شوند و به عنوان مثال شاید فردی هم مشمول سهم یک میلیون تومانی شود و هم رقمی را از طریق انحصار ورثه دریافت کند.

صالح با اشاره به ارقام باقی مانده از سود سهام عدالت سال ۹۷ گفت: واریز سود سهام عدالت امسال این هفته تمام می‌شود، اما بخش اندک باقی مانده که به ازای هر سهم یک میلیون تومانی حدود ۴ الی ۵ هزار تومان می‌شود، در سال آینده به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

او با بیان اینکه سود سهام عدالت سال ۹۷ مشمول ۴۹ میلیون نفر شده است، گفت: حدود ۵ تا ۶ میلیون نفر از این عزیزان هنوز شماره شبای خود را وارد سیستم نکرده‌اند که بعد از دریافت شماره شبای خود، علاوه بر سال ۹۷ سود سهام سال‌های ۹۵ و ۹۶ را هم به حسابشان واریز خواهیم کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: سود سهام عدالت تا سال ۹۵ صرف بازپرداخت اقساط خود سهام شده چرا که ظرف ۱۰ سال باید اقساط به حساب واریز می‌شد و تا پایان سال ۹۵ بخش اعظمی واریز شده و برخی از افراد هم داوطلبانه واریز کرده‌اند.

صالح در پایان گفت: سود سهام عدالت متناسب با میزان سهام افراد اختصاص یافته و برای سال آینده هم سود سهام سال ۹۸ را واریز و آن مبلغ ناچیز باقی مانده از سال ۹۷ را هم تسویه خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  Ashkan

 • پاسخ

  سلام من از همسرم جدا شدم و هیچ در آمدی ندارم باید چیکار کنم

 • پاسخ

  مگه قرار نشد به حساب افرادی که ارزش سهامشون یک میلیون تومان هست، 205000 تومان واریز کنید؟
  چرا 100000 تومان واریز کردید؟ پس 105000 تومان دیگه اش چی شد؟!
  ما که ارزش سهاممون یک میلیون تومانه؛ پس چرا 100000 تومان دریافت کردیم؟
  چرا هیچ کدامتان خجالت نمی کشید؟!
  بسه دیگه؛ حالمون به هم خورد؛ چقدر دروغ می گویید.

  • پس کی دزدی کنه صدوپنج هزارتومن دزدیدن

  • حالا اگه ما دزدی می کردیم یا اعداممون می کردند یا دستمون رو از بازو قطع می کردند؛

 • پاسخ

  سلام چی شد قرار بود سهام یک میلیونی دویست وپنج هزار تومان پرداخت کنید چی شد صد هزار تومان پرداخت کردین از حرفهای خودتانم حساب ندارید هداقل این قدر خودتان را جلوملت زایه نکنید

 • پاسخ

  ۱۰۰هزار ریختی پس ۲۰۵هزار چی شده

 • پاسخ

  ببین گفته باشم این 205 هزار تومن کلش واس ماس یعنی همش ماس ماس .
  روحانی میام کلی گفتت میکنم ها

 • پاسخ

  سلام سهام ما هم یک میلیون تومنی بود ولی ۱۰۰ تومن واریز کردن چررررراااااا؟؟؟؟؟؟

 • پاسخ

  کسانی،ک اصلا براشون نیومد چکار،کنن؟؟؟

 • پاسخ

  اونایی که تحت پوشش کمیته امداد هستن یا بهزیستی
  چرا هنوز سودسهامشون را نریختین
  یکی را میریزین یکی را نمیربزین

 • پاسخ

  دروغگوترین فردی که بین دروغگویان میشناسم شمایی جناب صالح رییس سازمان!!!؟؟بنده امروز۲۵اسفند۹۸اولینباره هیچی حتی یکریالبهم واریزنشده!؟سامانتونم بدرخودتون میخوره غقط پرداخت سالهای قبل ثبت شده!نه الان وامسال!؟هیچ مشگلی ازنظرشبای بانکی هم ندارم که بهونه دستتون بیافته!هزارجوردروغ گفتیدتاامروز!؟مال باباتونه همین دوزارصدقه سالانه که نمیدیدواذیت میکنید!!؟شماره۸۳۳۳۸هم یک فرمالیته محضه براجوابگو نبودنتون ولاغیر!یکماه مرتب زنگ میزنم فقط قطع میشه اولشم که نوارسخنگوست که حوالمون میده به سایت بدردنخورتون که هیچ چی اصلانه نوشته نه ثبت کرده!؟باباسالهاست بامرض قلبی وهمسرسوختم بابچه های بزرگ ومستاجردربدترین نقطه تهران!بسه زیرمریضی وبدبختی وبیکاری وفشارله شدم له!!؟فکرنکنی اراجیف گفتم بریدببینیدراست میگم یانه؟حسین ازتهران باکدملی0055412718 منطقه۱۹

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها