موج
کدخبر : ۳۱۸۷۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318754

موج گزارش می دهد؛

همراه اول برای کمک به گردشگران در بازدید از نقاط تاریخی و چشم اندازهای طبیعی ایران سیم‌کارت گردشگری ارائه کرده که ضمن اینکه هزینه پایین تری برای مکالمات دارد خدمات دیگری همچون اینترنت پرسرعت عرضه می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، ایران نه تنها با قدمتی چندین هزار ساله از تمدن و فرهنگی غنی برخوردار است دارای آثار باستانی و چشم اندازهای طبیعی فراوانی است، به همین دلیل  مورد توجه جهانگردان قرار داشته که همه‌ساله از کشورهای مختلف وارد ایران می شوند و برای چند هفته به گشت‌وگذار می پردازند، سازمان میراث فرهنگی در راستای توسعه صنعت گردشگری حدود چهار سال پیش خدمات ویژه ای را برای گردشگران خارجی که به ایران می آیند ارائه کرد تا این گردشگران بتوانند به تمام نقاط ایران سفر کنند، از این رو تسهیل در ارتباطات و اینترنت گردشگران اهمیت ویژه ای دارد.

از این رو همراه اول نیز مجموعه سیم‌کارت های گردشگری را با هدف دسترسی آسان، سریع و ارزان خارجی در  ایران ارائه کرده است که متناسب با نیازهای گروه های مختلف برای ایران‌گردی، زیارتی و بازرگانی قابل استفاده است. به عبارت دیگر این سیم‌کارت ها بر اساس نیازمندی آنها به مکالمه، پیامک و اینترنت پرسرعت و همچنین مدت اقامت آنها در ایران تعریف شده‌اند. 

برای استفاده از سیم‌کارت های گردشگری گوشی کاربر نباید قفل(Bundle)داشته باشد، چراکه برای آن‌ها خدمات ویژه ای در نظر گرفته شده است، اطلاعات لازم برای فعال‌سازی این سیم‌کارت به سه زبان انگلیسی و عربی و فارسی ارائه شده است.

خرید و ثبت سیم‌کارت های گردشگری فقط به‌وسیله گذرنامه بوده و هر کاربر می‌تواند حداکثر 3 سیم‌کارت به‌طور همزمان، فعال داشته باشد، همچنین کاربران باید برای برقراری تماس به مقصد خارج از ایران، حتما پیش شماره بین الملل کشور مقصد را به ابتدای شماره مقصد اضافه نمایند. برای نمونه: 0098912123456789 یا 98912123456789+

همچنین کاربران می‌توانند با تهیه شارژ الکترونیکی یا فیزیکی همراه اول از طریق نمایندگی های همراه اول و یا عاملین مجاز و با استفاده از کد دستوری #کد پانزده رقمی300 اعتبار سیم‌کارت های خود را افزایش دهند.

با توجه به اینکه این نوع از سیم‌کارت ها در دسته اعتباری ها قرار دارند مسافران برای تماس با خارج از ایران و ... دیگر ملزم به پرداخت هزینه بالای بین المللی نخواهند شد و می توانند از سرویس های همچون پیامک و اینترنت پر سرعت استفاده کنند.

همچنین باید توجه داشت که سیم‌کارت های گردشگری با ارائه پاسپورت معتبر توسط مسافر یا مسئول تور در محل‌هایی همچون مرزهای ورودی‌، فرودگاه‌ها، کیوسک‌های اطلاع‌رسانی یا آژانس‌های گردشگری قبل خرید است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها