موج
کدخبر : ۳۱۷۱۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317164

احمد جمالی با نگاهی به وضعیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛

معاون اقتصادی مناطق آزاداشاره به اینکه کشور چین 2500 منطقه آزاد دارد، اظهار کرد: این کشور همچنان سیاست توسعه مناطق آزاد را دنبال می کند و مناطق آزاد متنوعی در بخش های صنعتی، آی تی و...ایجاد کرده است. همچنین کشور روسیه در اوراسیا بیش از 130 منطقه آزاد دارد و ترکیه نیز با داشتن 102 منطقه آزاد در غرب آسیا بیشترین سهم در بهره برداری از ظرفیت های این مناطق را دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون اقتصادی مناطق آزاد همایش و نمایشگاه مناطق آزاد، ویژه و توسعه همکاری با کشورهای همسایه، با اشاره به اینکه گزارش اخیر انکتاد روی مناطق آزاد بوده است، گفت: از اوایل دهه شصت مناطق آزاد به عنوان ابزاری برای همکاری بین المللی شکل گرفت و در دو دهه 60 و 70 سرعت رشد مناطق آزاد کند بود و در دهه اخیر تعداد مناطق آزاد در جهان به 5400 مورد رسیده است.

احمد جمالی با بیان اینکه در گزارش انکتاد آمده که 500 منطقه آزاد جدید در حال شکل گیری هستند، افزود: کشورهای مختلف برای گسترش مناطق آزاد مشوق های مختلفی همچون معافیت مالیاتی، تسهیل سرمایه گذاری، مالکیت و...ارائه  کرده اند.

او با اشاره به اینکه کشور چین 2500 منطقه آزاد دارد، اظهار کرد: این کشور همچنان سیاست توسعه مناطق آزاد را دنبال می کند و مناطق آزاد متنوعی در بخش های صنعتی، آی تی و...ایجاد کرده است. همچنین کشور روسیه در اوراسیا بیش از 130 منطقه آزاد دارد و ترکیه نیز با داشتن 102 منطقه آزاد در غرب آسیا بیشترین سهم در بهره برداری از ظرفیت های این مناطق را دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها