موج
کدخبر : ۳۱۶۵۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316568

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی سازمان مدیریت منابع آب

ابراهیم نیا با اشاره به اینکه سرانه منابع آب کشور از 7 هزار متر مکعب به 1000 متر مکعب سوق پیدا کرده است، گفت: در سال جاری باید 12 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های آب بکار می رفت که 2300 میلیارد تومان محقق شده، در شرایطی که 51 هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام در بخش آب داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی سازمان مدیریت منابع آب در همایش مدیریت حرفه ای در تنگناهای اخلاقی با رویکرد اخلاقی با اشاره به اینکه در دهه هفتاد وجود ثبات باعث پیشرفت در کشور شد، گفت: وقتی بحرانی در جامعه ایجاد می شود این نهادها هستند که عملکردشان ثبات ایجاد می کند.

ابراهیم نیا با بیان اینکه سیل ابتدای سال جاری ناکارآمدی های را عیان کرد و باعث شد نظامنامه ای در وزارت نیرو تدوین شود، افزود: از این رو برای تحولات فیزیکی باید این رویکرد را در نظر گرفت.

او با تاکید بر اینکه تحول سخت حاصل انباشت سرمایه است، اظهار کرد: تحول نهادی در این شرایط بحرانی نهادها را باید به سمت افق گشایی سوق دهد.

ابراهیم نیا با اشاره به اینکه سرانه آب کشور افزایش پیدا کرده است، گفت: سرانه آب تجدید پذیر کشور از حدود 7000 متر مکعب در سال 1335 شمسی با جمعیت 19 میلیون نفر، به 1000 متر مکعب در سال 1420 شمسی به ازای هر نفر(با فرض جمعیت 106 میلیون نفر و آب تجدید پذیر، 106 میلیارد متر مکعب در آن سال) خواهد رسید.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی سازمان مدیریت منابع آب در ارتباط با بودجه بخش آب در سال 98 گفت:با احتساب تورم‌های کشور بایستی در سال 1398 بخش آب کشور 120 هزار میلیارد ریال اعتبار داشت، در صورتیکه این میزان در پیوست بودجه سال 1398، 23 هزار میلیارد ریال است.

او افزود: در سال 97 حدود 26 درصد از اعتبارات پروژه های آب اعتبار نقد پرداخته شده و مابقی به صورت اوراق مشارکت انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها