موج
کدخبر : ۳۱۶۰۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316048

امید علی پارسا؛

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: افرادی که تکلیف مالیاتی خود را انجام نداده باشند خرداد سال آینده باید منتظر جرایم سنگین باشند و این تکلیف به عهده وکلا همچون سایر 15 صنف دیگر است.

رئیس سازمان امور مالیاتی در حاشیه نشست با نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طبق مالیاتی کلیه فعالیت های فرهنگی و هنری از مالیات بر عملکرد معاف هستند، گفت:اینکه در اصلاحیه بعدی این قانون چه تضمینی گرفته شود هنوز مشخص نیست، اما در بحث مالیات بر ارزش افزوده نکته این است که مالیات ارزش افزوده روی بلیت سینما تاثیر نگذارد.

امیدعلی پارسا با تاکید بر اینکه مجموعه جهت گیری این است که مالیات مشمول تمام اصناف شود، افزود: ده روز قبل نشستی با جامعه پزشکی داشتیم که طبق تفاهمنامه با سازمان نظام پزشکی قرار شد دستورالعمل نصب کارت خوان در مطب ها از سوی سازمان نظام پزشکی اجرایی شود.

او با تاکید بر اینکه اگر کسی تکلیف مالیاتی را انجام ندهد با او پرداخت می شود، اظهار کرد: افرادی که تکلیف مالیاتی خود را انجام نداده باشند خرداد سال آینده باید منتظر جرایم سنگین باشند و این تکلیف به عهده وکلا همچون سایر 15 صنف دیگر است.

پارسا با بیان اینکه حدود 98 درصد درآمد مالیاتی کشور محقق شده است، اظهار کرد: دستورالعمل چگونگی برخورد با تراکنش های مالی به زودی ارائه می شود و طبق قانون اگر کسی کتمان درآمد کرده باشد طبق قانون امکان بررسی درآمد 5 سال قبل تر آن وجود دارد . 

او افزود: در قانون، تراکنش مالی 5 میلیارد تومان به بالا بررسی می شود و در مواردی که قانونگذار اعلام کند تراکنش های زیر 5 میلیارد تومان بررسی می شود. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها