موج
کدخبر : ۳۱۵۳۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315371

کورش سیامک تاکید کرد؛

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران (آوندا) گفت: افزایش ظرفیت تولید، حفظ مشاغل موجود و تلاش برای ایجاد فرصتهای شغلی جدید و تنظیم بازار شب عید با تامین ارز مورد نیاز برای ترخیص مواد اولیه بخشهای مختلف تولید که در گمرکات رسوب کرده است، محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری موج و به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، کورش سیامک، دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران با اعلام این مطلب گفت: بدون تردید در روزهای پایانی سال، تنظیم بازار موضوع بسیار حایز اهمیتی در راستای حفظ منافع مصرف کنندگان است که برای تحقق این  امر نیازمند ایجاد رونق بیشتر در بخش تولید هستیم زیرا افزایش ظرفیت تولید منجر به کاهش هزینه ها و در نهایت ثبات قیمتی در بازار می شود.

وی افزود: تنظیم بازار کالاهای اساسی از جمله مواد پروتئینی نیازمند تامین نهاده های دامی به واسطه واردکنندگان است که در شرایط سخت تحریمی و با پذیرش ریسک در این عرصه گام نهاده اند تا بدین ترتیب الفبای تولید را برای تولیدکنندگان این محصولات مهیا کنند.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان و تداوم رونق تولید لازم است تا نهاده های دامی مورد نیاز صنایع پروتئینی کشور با تامین ارز مورد نیاز از سوی بانک مرکزی وارد کشور شده و بدین ترتیب روند ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک و تخلیه بارکشتی ها و واردات جدید تسریع شود.

وی تاکید کرد که تسریع فرآیند تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان می تواند منافع تولیدکنندگان را با حفظ ظرفیت تولید و منافع مصرف کنندگان را با تنظیم بازار تامین کند.

سیامک  با بیان اینکه روند تامین ارز برای واردات کالاهای مورد نیاز تولید از جمله نهاده های دام و طیور تا یک ماه گذشته مثبت بوده است، خاطرنشان کرد: هرچند در حال حاضر وضعیت ذخیره سازی و تولید کالاهای اساسی مطلوب است اما باید دقت کرد که هیچگونه تعلل و تاخیری در این روند بسیار مهم ایجاد نشود .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها