موج

سرعت غیرمجاز، عامل اصلی واژگونی اتوبوس در سانحه بامداد امروز در جاده باغین– سیرجان بوده و به تخلف احتمالی شرکت حمل و نقل مربوطه در کمیسیون ماده 12 رسیدگی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان با اعلام این مطلب گفت: بررسی شواهد و مستندات در دسترس، بیانگر آن است که سرعت غیرمجاز و نهایتاً عدم کنترل وسیله‌نقلیه توسط راننده منجر به واژگونی اتوبوس شده است.

وی افزود: با این وجود، نظر نهایی طبق مقررات، توسط همکاران محترم پلیس راه کشور با بررسی همه جوانب اعلام خواهد شد.

قربانی اظهار داشت: این اتوبوس ساعت 12:30 روز 24 دی ماه از مبدا مشهد به مقصد بندرعباس عازم شده و ساعت 2:30 بامداد روز چهارشنبه 25 دی ماه در محور باغین– سیرجان دچار واژگونی گردیده است.

معاون حمل و نقل سازمان خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل سرعت غیرمطمئنه و واژگونی حاصل شده مجموعاً تا زمان اعلام این گزارش حدود هفت نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست داده‌اند و حدود هفت نفر نیز مجروح شده‌‌اند.

وی افزود: راننده این اتوبوس در سال 98 حداقل 64 سفر در مسیر مشهد– بندرعباس و بالعکس عملکرد داشته و در واقع به مسیر کاملاً آشنا بوده است، ضمناً 2 راننده دیگر نیز در اتوبوس حضور داشته‌اند که در این سفر رانندگی داشته‌اند.

وی تصریح کرد: براساس بررسی‌های اولیه رانندگان این اتوبوس دارای کارت هوشمند بوده‌اند و همچنین اتوبوس مذکور دارای کارت معاینه فنی بوده است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: جدا از رسیدگی که توسط مرجع محترم قضایی طبق گزارش رسمی کروکی پلیس راه انجام خواهد شد،‌ برمبنای بررسی کارشناسی و تکمیلی که در دست انجام است، رسیدگی و پیگیری لازم از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در قالب کمیسیون ماده ۱۲ برای رسیدگی به عملکرد شرکت تعاونی مسافری مربوطه و هر گونه قصور احتمالی انجام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها