موج

رئیس اتحادیه کشوری آسانسور گفت: براساس تبصره یک ماده 17 نظام صنفی تمام افرادی که برای تعمیر آسانسور به آپارتمان ها مراجعه می کنند باید دارای کارت صلاحیت فردی پلیس اماکن و صلاحیت فنی اتحادیه باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس اتحادیه کشوری آسانسور با بیان اینکه براساس تبصره یک ماده 17 نظام صنفی تمام افرادی که برای تعمیر وسایل به آپارتمان ها مراجعه می کنند باید کارت صلاحیت فردی و فنی داشته باشند، گفت: صلاحیت فنی باید از سوی اتحادیه و صلاحیت فردی باید از سوی پلیس اماکن ناجا صادر می‌شود که تا زمانی که در آن صنف فعالیت می‌کند کارت مشترک صادر شده برای سرویس‌کار معتبر خواهد بود.

عباس ابریشمی با بیان اینکه در بخش خدمات و سرویس آسانسور 1500 نفر مجوز دارند، افزود: در مجموع 4 هزار نفر برای انجام سرویس‌های آسانسور دارای مجوز هستند و سامانه صلاحیت فردی برای این است که مردم بتوانند بین سرویس‌کارهای مجاز  و غیرمجاز تمایز قائل شوند و در صورتی مردم از یک سرویس‌کار شکایت داشته باشد درصورتی که جزو افراد مجوز دارد باشند شکایت بررسی خواهد شد در غیر این صورت مدیر ساختمان مسئول پاسخگویی در مقابل مشکلات حادث‌شده در آسانسور خواهد بود.

او با تاکید بر اینکه عضویت سرویس‌کارهای آسانسور نیازمند انجام اقداماتی همچون سوءپیشینه و ... بوده که پلیس مسئول اجرای آن است، اظهار کرد: صلاحیت فنی افراد از طریق سابقه کار و تاییدیه پیشکسوتان قابل احراز هستند و برخی از آن‌ها می‌توانند با گرفتن گواهی فنی از مراکز آموزشی معتبر در این بخش فعالیت کنند.

ابریشمی همچنین تاکید کرد: قطعات مورد نیاز آسانسورهای کمتر از 8 طبقه بیش از 90 درصد در داخل تولید می‌شود و در آسانسورهای با سرعت بالا بخشی از قطعات وارداتی است.

همچنین علیرضا سخاوت نایب‌رئیس اتحادیه کشوری آسانسور با اشاره به اینکه تمام آسانسورها در کشور باید دارای شناسنامه باشند، اظهار کرد: سامانه شناسا می‌تواند به ارتقای ایمنی آسانسورها کمک کند، زیرا در حال حاضر رویکرد این است که گروه‌های مختلف تولید و مونتاژ در این سامانه عضو شوند و وضعیت سرویس آسانسورها و میزان رضایت مردم از آسانسورها و سرویس‌ها اطلاع پیدا کند.

او با تاکید بر اینکه داده‌ها درباره ایمنی آسانسورها برای سیاست‌گذاری‌های کلان در صنعت آسانسور موثر است، گفت: داده‌ها در زمینه ایمنی آسانسورها به صورت کدگذاری ذخیره می‌شود و برای همه قابل خواندن نیست.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها