موج

عباس کشاورز؛

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بخش کشاورزی چالش آب داریم که بدون حل آن نمی توانیم به توسعه فکر کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در گردهمایی ملی مدیران تعاونی های روستایی و مدیران اتحادیه های کشور با اشاره به اینکه امنیت غذایی اهمیت بالایی دارد، گفت: همه ما باید مسئول حفظ منابع هستیم که تکالیف زیست محیطی نیز برای ما ایجاد می کند.

عباس کشاورز با اشاره به دیگر وظیفه دولت، افزود: اگر ما باید درآمد کشاورزان، صنایع و...را افزایش ندهیم پس انداز نخواهند داشت و از آنجایی که توسعه از طریق پس انداز ایجاد می شود این یک ضرورت است.

او با تاکید بر اینکه کشاورزی ایران با چالش های مواجه است، اظهار کرد: تئوریسین ها می گویند اگر بخشی بیش از  5 چالش داشته باشد نمی توانیم با آن کاری بکنیم.

او با تاکید بر اینکه در کشاورزی ایران کمتر از 5 چالش وجود دارد، اظهار کرد: در بخش کشاورزی چالش آب داریم که بدون حل آن نمی توانیم به توسعه فکر کنیم، همچنین عملکرد بخش کشاورزی در ایران پایین است و در کنار بهره وری پایین زمین چالش جدی است. 

کشاورزی با اشاره به اینکه ناپایداری دیگر چالش بخش کشاورزی است، گفت: در برخی مواقع مشکلات دیگری در بخش کشاورزی بروز می کند که متاثر از عوامل اقتصادی و سیاسی است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه برخی فکر می کنند کشاورزی تنها جای کشاورز است، اظهار کرد: این مقوله یک بخش اقتصادی است که در آن تخصص های مختلف وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها