موج
کدخبر : ۲۷۲۷۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272787

محمد اسلامی:

وزیر راه و شهرسازی گفت: امروز ادعا می‌کنیم که تمامی راه‌های کشور باز شده است به غیر از چند راه فرعی که باید ایمنی در این مکان‌ها فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز در سفر به چهارمحال و بختیاری در بازدید از تونل زره در چهارمحال و بختیاری، مدیریت استاندار و همدلی مسئولان استانی در ستاد بحران را ممتاز دانست و گفت: مسئولان استان با اقدامات پیش‌دستانه، آگاهانه، منسجم و هماهنگ از تلفات جانی در استان جلوگیری کردند.

وی با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر فقر کم‌ آبی و غم نداشتن آب را از بین برد، افزود: خوشبختانه سال پر برکتی از لحاظ نزولات آسمانی داشتیم که باید قدردان خداوند باشیم.

اسلامی با اشاره به اینکه طبیعی است که در پی این بارش‌ها خسارت‌های مالی به منازل مسکونی، مزارع، باغات دامداری‌ها و آبزی‌پروری وارد شده باشد، گفت: دولت در اولین جلسه سال در هفتم فروردین‌ماه مصوبه‌ای برای جبران خسارت‌ها داشت، در کل استان‌ها، هم کمک‌های بلاعوض و هم تسهیلات ارزان قیمت یارانه‌ای در نظر گرفته شد که پس از ارزیابی قابل پرداخت بوده و اعتبار آن نیز تأمین شده است.

وی از مردمی که در بستر و حریم رودخانه‌ها زندگی می‌کنند درخواست کرد که با مسئولان استانی همکاری داشته باشند تا آسیب‌پذیری کمتری را شاهد باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه عمده‌ترین زیرساخت‌ های کشور مربوط به راه و شهرسازی است، ادامه داد: راه‌های روستایی در چهارمحال و بختیاری به دلیل وجود مناطق کوهستانی با رانش و آب‌بردگی زیاد مواجه شده‌اند و تعدادی از پل‌‎ها آسیب دیده‌اند که این خسارت‌ها برآورد شده و در جلسه آینده دولت برای زیر ساخت‌ها تصمیم گرفته خواهد شد.

وی با اشاره به انجام سه کار موازی برای مدیریت بهتر خسارات، گفت: باز نگه داشتن تمام راه‌ های ارتباطی با همکاری بخش خصوصی و نیروهای مسلح، ترمیم سریع خسارات و جایگزینی برخی از مسیرها و راه‌های ارتباطی را منجر شد.

اسلامی اظهار کرد: در پی بارش‌های اخیر بسیاری از روستاها دچار انسداد مسیر بودند که در برخی از آن‌ها یخبندان، بارش برف، ریزش کوه و سقوط بهمن باعث مسدود شدن مسیرها شد ولی امروز ادعا می‌کنیم که تمامی راه‌های کشور باز شده است به غیر از چند راه فرعی که باید ایمنی در این مکان‌ها فراهم شود.

وی افزود: حجم آب و بارش‌ها نسبت به یک دوره ۵۰ ساله سه برابر شده است و باید مفروضات مهندسی جدیدی را در نظر بگیریم.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در اولین جلسه شورای عالی شهرسازی مسائل هیدرولوژی شهرهایی که بیشترین آسیب را دیده‌اند مرور می‌کنیم و تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه از دوره خشکسالی عبور کرده‌ایم و مسیرهایی که گمان می‌کردیم، مسیر خیابان یا زمین بازی هستند متعلق به آب است، خاطرنشان کرد: در طرح‌های جامع شهرها باید به این نکات توجه شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها