موج
کدخبر : ۲۷۲۴۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-272408

وزیر نیرو؛

اردکانیان گفت: با تأکید بر اینکه در سه ساله آینده در چارچوب قرارداد هر زمان عراق برق نیاز داشته باشد ایران صادرات خواهد کرد، در 19 سال گذشته ایران 6 میلیارد دلار صادرات برق به عراق داشته است که تاکنون 90 مبلغ آن پرداخته شده و مابقی نیز با هماهنگی دولت عراق پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، همایش اقتصادی-تجاری ایران و عراق 18 فروردین با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به همراه چندتن از وزیران ایرانی و عراقی و هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

وزیر نیرو ایران با اشاره به امضای قرارداد سه ساله بین ایران و عراق در بخش برق گفت: قرار است در این مدت میزان اتلاف برق در عراق از 50 درصد به 20 درصد برسد و این به معنی افزایش 30 درصدی برق عراق. همچنین قرار است شرکت های در زمینه ساخت نیروگاه و ساخت تجهیزات در عراق تشکیل شود.

اردکانیان با بیان اینکه ایجاد شرکت های سازنده در عراق نیازمند همکاری بخش خصوصی است، افزود: در هفته های آینده جلسات مشترکی بین دو طرف برگزار خواهد شد. همچنین در سفر اخیر وزیران آب دو کشور دیداری خواهند داشت تا توافقنامه الجزایر مورد تایید قرار گیرد و بحث های رودخانه های مرزی دو کشور پیگیری شود.

او با تأکید بر اینکه در سه ساله آینده در چارچوب قرارداد هر زمان عراق برق نیاز داشته باشد ایران صادرات خواهد کرد، تصریح کرد: در 19 سال گذشته ایران 6 میلیارد دلار صادرات برق به عراق داشته است که تاکنون 90 مبلغ آن پرداخته شده و مابقی نیز با هماهنگی دولت عراق پرداخت خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها