موج
کدخبر : ۲۶۹۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269875

وزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه و شهرسازی گفت: جمهوری اسلامی ایران از یک تراز مثبت تجاری برخوردار است و از بُعد اقتصادی به هیچ سازمان مالی و پولی بین المللی و به هیچ کشوری بدهکار نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در همایش سالانه مدیران سازمان بنادر و دریانوردی گفت: به رغم همه چالش ها و موانع اقتصادی، جمهوری اسلامی ایران از یک تراز مثبت تجاری برخوردار است و از بُعد اقتصادی به هیچ سازمان مالی و پولی بین المللی  و به هیچ کشوری بدهکار نیست.

وی تصریح کرد: برای شکوفایی اقتصادی کشور باید همه ظرفیت هایمان را فعال کنیم و خلاقانه از این تنگنا و تحریم عبور کنیم. ظرفیت های ملی و قدرت تولید کشور، خیلی بیشتر از نیاز بازار است.

وی با بیان این که برند سازی و خلق برند برتر و ایجاد قدرت لجستیکی در بنادر، دو مفهوم کلیدی در مبحث توسعه بازار محسوب می شود، تاکید کرد: یک برند با قدرت جذب بازار و مشتری است که می تواند قدرت پاسخگویی داشته باشد، برای بنادر کشور بسیار راهگشا خواهد بود و باید در پسکرانه بنادر از آنها استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ایجاد قدرت لجستیک، گفت: قدرت لجستیک کمک می کند تا بتوانیم قدرتمندانه بار جابجا کنیم. بنادر کشور جای تخلیه و بارگیری صرف نیست؛ بنادر کشور باید نقش و قدرت تاثیر گذاری در سهم حمل و نقل دریایی کشور داشته باشند.

اسلامی با تاکید بر اهمیت بیش از پیش " توسعه دریامحور " در شرایط سوق الجیشی حاکم بر اقتصاد کشور، گفت: اقدمات غیر قانونی و ظالمانه آمریکا هیچ عاید و ثمره ای برای این کشور و هم پیمانان آن نخواهد داشت؛ چراکه مردم و دولت ایران مسیر عزت و سربلندی را انتخاب کرده و در برابر هر سلطه ای می ایستد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها