موج
کدخبر : ۲۶۶۸۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266836

از میان 90 پروژه مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات از سراسر جهان که برای دریافت این جایزه در سال 2019 رقابت می کنند، شبکه علمی ایران تنها شرکت ایرانی است که موفق به کسب نامزدی این دوره از جایزه WSIS شد.

به گزارش خبرگزاری موج، امسال در جایزه WSIS بیش از 1100 پروژه در 18 گروه درخواست ارزیابی و بیش از 2 میلیون نفر در رای گیری آن شرکت کرده اند که در نهایت از بین این پروژه ها 90 پروژه در 18 گروه به مرحله دوم راه یافتند. 

از ایران نیز 6 پروژه ملی در این ارزیابی شرکت که در نهایت شبکه علمی از میان پروژه ها و طرح های مرتبط با ICT با کسب بالاترین امتیاز به هشتمین دوره مسابقات WSIS و کاندیداتوری نهائی آن راه یافته است.

رئیس هیات مدیره این اپراتور گفت: بی شک امروز افتخار جدیدی برای کشور پدید آمده است که این امر تنها در سایه مشارکت تمامی ذی نفعان پروژه حادث شده است. اقدامی که حاصل تلاش متخصصین کشور در مجموعه شعا بوده و نتیجه ای را ایجاد کرده که شبکه ای که از سال 1386 آرام آرام به پیش می رفته ، با صبر و حوصله و در نقطه‌ی جهش خود بین سال های 95 تا 97 ، توانسته این آرزو را به واقعیت تبدیل نماید. 

سادینا آبائی اعتماد اندک اندک پدید آمده بین بخش های مختلف در اجرای این شبکه را اگر چه کافی ندانسته اما از دیگر نتایج مثبت این پروژه دانسته و گفت: زمانی که در سال 95 که توافق نامه شبکه علمی مابین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ، سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان طرف های دولتی و هلدینگ سیمرغ سامانه به عنوان طرف خصوصی منعقد شد، خوشبین‌ترین تحلیل‌گر در حوزه فاوا نیز چنین موافقیت های پیاپی در این اجرای این پروژه را پیش بینی نمی کرد که بی شک تنها سایه الطاف الهی موتور پیشران اصلی وقوع این افتخارات بوده و از این امر باید سپاسگزار لحظه به لحظه ذات باری تعالی بود.

وی گفت: امروز دموکراسی و ارتباطات بین کشوری براساس توان‌های طرفین خارج از تجهیزات نظامی تعیین می شود و خوشحال هستیم که قدمی هرچند کوچک در زمینه توسعه نگاه جهانی به ایران متمدن و رو به جلو در عرصه جدید دموکراسی کشور ایفا کرده ایم.

طرح های ارایه شده در این دوره از مسابقات شامل 16.9 درصد از آفریقا، 29درصد از آسیا و اقیانوس آرام، 6.5درصد از شرق اروپا، 19.4درصد از آمریکای لاتین و کارائیب، 27.7درصد از غرب اروپا و 0.5درصد سایر مناطق می باشد.

هیات کارشناسی WSIS PRIZE تا نشست WSIS Forum2019 که در آوریل 2019 در ژنو برگزار می شود در هر گروه یک پروژه را در نهایت به عنوان برنده نهایی انتخاب خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها