موج

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران؛

پدرام سلطانی گفت:نگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت به تدوین استراتژی اتاق بازرگانی به کمک موسسه های خارجی دردسرساز خواهد بود، زیرا ممکن است بعد متهم به ایجاد نفوذ شوید. بنابراین تا زمانی که نگاه وزیر صنعت این است امکان تدوین توسعه صنعتی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با انتقاد به عملکرد دولت در اجرای استراتژی های صنعتی در کشور، گفت: یکی از کارهای که موسسه های پژوهشی باید انجام دهند این است که از پوست محافظه کاری خارج شوند و با صراحت لهجه استفاده کنند. به همین دلیل در اتاق بازرگانی تهرانی با موسسه های بین المللی برای تدوین استراتژی همکاری را آغاز کردیم و علت این امر این بود که مسئولان در ایران نوع حکمرانی را بلد نیستند چون هر دولتی دولت قبلی را قبول ندارد. بنابراین دولت ها در اجرای استراتژی در ایران همچون دو امدادی عمل نمی کنند. 

پدرام سلطانی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت مانع از تدوین استراتژی توسط اتاق بازرگانی تهران شده است، افزود: نگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت این بود که تدوین استراتژی به کمک موسسه های خارجی برای اتاق بازرگانی دردسرساز است، زیرا ممکن است بعد متهم به ایجاد نفوذ شوید. بنابراین تا زمانی که نگاه وزیر صنعت این است امکان تدوین توسعه صنعتی وجود ندارد.

او با ادامه انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید: یکی از برنامه ما در سال های گذشته تغییر اصلاح ساختاری در بخش صنایع کوچک بود، اما یکی از مخالف های آن وزیر صنعت بود و مدعی است که پتروشیمی ها آسیب می بینند، بنابراین تا اصلاح این نگاه ها توسعه صنعتی در کشور کارآمد نخواهد بود.  

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها