موج

مدیرعامل راه آهن در گرامیداشت هفته حمل و نقل

سعید محمدزاده گفت: با توجه به اینکه صرفه اقتصادی شرکت های حمل و نقل به ویژه در بخش ریل با چالش های جدی مواجه است به زودی شورای رقابت در بخش حمل و نقل ریلی ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت راه آهن در آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل با اشاره به اینکه حمل و نقل دومین مصرف کننده انرژی در کشور است، گفت: در حال حاضر 93 درصد مصرف انرژی حمل و نقل در بخش جاده است که اگر سهم حمل و نقل ریلی محقق شود و از 13 درصد به حدود 30 درصد برسد مصرف انرژی در حمل و نقل کاهش خواهد یافت.

سعید محمدزاده با تاکید بر اینکه هرجا راه آهن به دنبال حذف منفعت بخش خصوصی است تذکر داده شود، گفت: اگر این اتفاق بیفتد بخش خصوصی تمایلی برای سرمایه گذاری نخواهد داشت، بنابراین راه آهن به دنبال حذف منافع بخش خصوصی نیست و ما باید به دنبال هم افزایی باشیم.

او با اشاره به اینکه در یکسال گذشته با وجود نوسانات نرخ ارز راندمان بخش ریل مثبت بوده است، افزود: از سال 92 تا سال 92 از 22 میلیارد کیلوتن به 30 میلیارد کیلو تن رسیده ایم که اتفاق بزرگی است و امیدواریم در سال 98 نیز همین اتفاقات بزرگ رخ دهد.

او با تاکید بر اینکه اگر به صرفه اقتصادی شرکت های حمل و نقل توجه نشده اتفاق بدی خواهد افتاد، گفت: به زودی شورای رقابت در بخش حمل و  نقل ایجاد خواهد شد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها