موج
کدخبر : ۱۷۸۹۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-178904

با وجود این که محاصره اقتصادی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس علیه دوحه به 90 روز نزدیک می‌شود، صادرات گاز طبیعی مایع قطر به انگلیس طبق برنامه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، قطر 20 درصد از گاز طبیعی انگلیس را تامین می‌کند. طبق گزارش میدل ایست مونیتور، در چهار هفته گذشته بنادر انگلیسی سفارش گاز به ارزش یک میلیون متر مکعب را دریافت کرده‌اند. دوحه پس از این که تنش‌های دیپلماتیک برای نخستین بار در گرفت، با تغییر قطب صادرات اصلی خود از امارات متحده عربی به عمان، از بدترین موانع لجستیکی رهایی یافت و مدیران انرژی قطر اکنون خوشبین بوده و احساس می‌کنند این وضعیت، لجستیک این کشور را قوی‌تر کرده است.

عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط دیپلماتیک و راه‌های حمل و نقل هوایی، دریایی و خشکی با دوحه را قطع کرده‌اند. دو طرف درگیر تاکنون تسلیم خواسته‌های یکدیگر نشده‌اند. ثروت قطر نقش بزرگی در جلوگیری از تسلیم این کشور به خواسته‌های ریاض ایفا می‌کند. به گفته رئیس بانک مرکزی قطر، این بانک 40 میلیارد دلار ذخایر نقد به علاوه طلا دارد در حالی که سازمان سرمایه‌ گذاری قطر 300 میلیارد دلار در ذخایرش دارد که می‌تواند آنها را نقد کند.

رئیس بانک مرکزی قطر اظهار کرده است که ما به اندازه کافی پول داریم تا در برابر هر نوع شوکی مقاومت کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها