English

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان خبرداد؛

تشکیل ۵۶ هیأت اجرایی برگزاری انتخابات در ۲۸ شهرستان اصفهان

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: در هفته گذشته ۵۶ هیأت اجرایی برگزاری انتخابات که مربوط به ۲۸ شهرستان و بخش مستقل هستند تشکیل شدند.

تشکیل ۵۶ هیأت اجرایی برگزاری انتخابات در ۲۸ شهرستان اصفهان
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

، مهدی سلیمانی در حاشیه سومین جلسه ستاد انتخابات استان، اظهار داشت: باتوجه به الزام اصل ۱۳۱ قانون اساسی مبنی بر اینکه ظرف مدت ۵۰ روز انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود، فرایند اجرای انتخابات در استان اصفهان آغاز شده است.

وی ادامه داد: هفت کمیته در ستاد انتخابات استان برای بخش‌های مختلف پیش‌بینی و احکام مربوطه توسط استاندار اصفهان صادر شده است.

سلیمانی بیان کرد: دو جلسه گذشته این ستاد با حضور فرمانداران استان به صورت وبیناری و حضوری برگزار شد، در هفته گذشته ۵۶ هیأت اجرایی که مربوط به ۲۸ شهرستان و بخش مستقل هستند نیز تشکیل شدند.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: هیأت‌های اجرایی در شهرستان‌ها مشغول نهایی کردن شعب اخذ رأی هستند، شرایط آب و هوایی الزام ایجاد کرده تا وسایل سرمایشی برای شعب پیش‌بینی شود.

وی خاطرنشان کرد: در کنار این موضوع نهایی کردن عوامل اجرایی شعب که وظیفه اخذ رأی از رأی دهندگان را برعهده دارند در حال انجام است.سلیمانی ادامه داد: در این نشست کمیته‌های ستاد انتخابات استان گزارش‌های لازم را ارائه کردند، در حوزه فناوری اطلاعات درصدد هستیم تا نقاطی که دچار مشکل هستند رفع اشکال شوند.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان ادامه داد: فرایند بروزرسانی دستگاه‌های احراز هویت نیز در حال انجام است، در حوزه پشتیبانی، هماهنگی‌های اولیه صورت گرفته و در حوزه مشارکت همگانی در انتخابات تاکنون سه جلسه از سلسله جلسات هیأت اندیشه ورزی تشکیل و با اقشار ۴۴ گانه‌ای که عضو این نشست هستند تبادل نظر شده است.

وی ادامه داد: طبق قانون، احراز هویت رای‌دهندگان در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، علاوه بر شناسنامه با کارت ملی هم می‌تواند انجام شود.

سلیمانی گفت: آمار رسمی تعداد واجدین شرایط به زودی از سوی وزارت کشور اعلام خواهد شد، در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در استان اصفهان واجد شرایط رأی دادن بودند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه