English

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان:

تا پایان سال ۱۴۰۳ به رتبه چهارم بلوغ سازمانی خواهیم رسید

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان گفت: در نظر داریم که در پایان سال ۱۴۰۳ به رتبه چهارم بلوغ سازمانی و در سال ۱۴۰۵ به رتبه پنجم بلوغ سازمانی و سازمان دانش بنیان دست پیدا کنیم.

 تا  پایان سال ۱۴۰۳ به رتبه چهارم بلوغ سازمانی خواهیم رسید
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

، محسن قدیری در نخستین کنفرانس مدیریت دانش شرکت‌های پالایش نفت کشور گفت: همه طرح‌ها و پروژه‌های در دستور کار هلدینگ پتروپالایش اصفهان براساس برنامه و هدفمند است.

وی با اشاره به اینکه به‌دنبال تولید محصولاتی هستیم که سودآوری بیشتری داشته باشند، افزود: در زمان شروع فعالیت، پالایشگاه اصفهان ضررده بود، اما با مدیریتی که انجام شد، حاشیه سود شرکت به ۱۶ درصد رسیده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما ننشستیم که تحریم‌ها بر ما غلبه کند، بلکه برنامه‌ریزی کردیم و همه آنها را با محوریت دانش و تخصص اجرایی می‌کنیم.

مرد سال صنعت نفت ایران بیان کرد: هدف هیات مدیره و مدیریت این شرکت همواره بر تمرکز زدایی و گریز از بروکراسی بوده، بر همین اساس سال گذشته ساختار سازمانی شرکت تغییر کرد و به هلدینگ پتروپالایش اصفهان تبدیل شد.

قدیری اضافه کرد: ۷۰ درصد پروژه‌های هلدینگ در شرکت‌های تابعه و ۳۰ درصد آن در مجموعه پالایشگاه اصفهان در حال انجام است. زیرساخت‌های پالایشگاه اصفهان و چارت‌ها نیازمند اصلاح بود که به خوبی انجام شد. البته ما گام بزرگی  برای ارتقاء زیرساخت‌های قدیمی پالایشگاه برداشتیم که در این راستا  تا افق ۱۴۰۵ به اهداف تعیین‌شده دست می‌یابیم.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به نصب نرم‌افزار ERP و SAP آلمان در پالایشگاه گفت: تاکنون ۱۲ماژول از نرم افزارSAP نصب شده و برنامه‌های شرکت براین اساس پیش می‌رود که همه فعالیت‌های موجود را مکانیزه کرده است. فرآیندها با اجرای این نرم‌افزار شاخص‌محور شده و می‌توان آن را براساس کیفیت کنترل کرد. با استفاده از هوش مصنوعی و داده‌های این نرم‌افزار، نقشه استراتژیک پالایشگاه اصفهان تدوین خواهد شد.

قدیری، با اشاره به اینکه اجرای پروژه RFCC  منجر به افزایش ۷.۹ میلیون لیتر در روز بنزین خواهد شد، گفت: پالایشگاه اصفهان می‌تواند در رفع ناترازی بنزین کشور ایفای نقش کند.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان راه‌اندازی معاونت هوش مصنوعی در این هلدینگ و اجرای ۶۰پروژه دراین بخش را مورد اشاره قرار داد و گفت: با فعالیت مناسب این معاونت و قرار گرفتن آن در فرآیندهای هلدینگ، بهره‌وری پالایشگاه  ۱۰ برابر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه درگذشته تنها ۵ راهبرد پیش‌روی شرکت‌های نفتی بود در حالی که اکنون شرکت‌های پالایشی باید افق‌های جدیدی را برای تولید انواع محصولات برای خود متصور باشند، گفت: همه پروژه‌ها در این شرکت پالایشی با SPI بالای ۹۸ درصد در حال انجام است و راهبرد در پالایشگاه اصفهان تغییر کرده است. ما دیگر وابسته به نفت نیستیم و برای رسیدن به پتروپالایش وتولید انواع محصولات، با ارزش‌آفرینی بالا در حال حرکت هستیم.

قدیری با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۵ به سازمان یادگیرنده تبدیل خواهیم شد، افزود: مدیران ما به‌عنوان مربی به‌منظور ارتقای سطح دانش و تخصص کارکنانشان نقش‌آفرینی خواهند داشت.

مرد سال صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه ۴۵۰ پروژه در هلدینگ پتروپالایش اصفهان  به‌طور همزمان نیازمند توان مدیریتی بالاست، گفت: تمامی پروژه‌های این شرکت دارای آر‌ای‌آی بالای ۳۰ درصد هستند و با اجرای پروژه‌های HSE، بار روانی اجرای پروژه‌ها کاهش می‌یابد.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان افزود: در نظر داریم در پایان سال ۱۴۰۳ به رتبه چهارم بلوغ سازمانی و در سال ۱۴۰۵ به رتبه پنجم بلوغ سازمانی و سازمان دانش‌بنیان دست پیدا کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه