English

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان خبر داد:

اجرای مانور خیابانی «شهر فرهنگ» به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان گفت: همزمان با هفته فرهنگی اصفهان، مانور خیابانی «شهر فرهنگ» با رویکرد حراست از بافت تاریخی شهر از پنجم تا 9 اردیبهشت ماه در برخی از چهارراه های سطح شهر اجرا می‌شود.

اجرای مانور خیابانی «شهر فرهنگ» به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

، سید مهدی سجادزاده با اعلام این خبر اظهار کرد: اداره توسعه فرهنگ شهروندی مانند سال‌های قبل سعی دارد که رویدادهای هفته فرهنگی اصفهان را به صورت ویژه برگزار کند، در همین راستا  گالری‌ شهری و مانورهای خیابانی دو فعالیت این کمیته در این هفته به شمار می‌رود.

وی افزود: سال گذشته بحث تعلق خاطر شهری رویکرد فعالیت‌های ما در هفته فرهنگی اصفهان بود که در یک برنامه تلویزیونی سعی کردیم چهره‌های شاخص اصفهان در سطح ملی و بین المللی را معرفی کنیم، امسال نیز رویکرد ما پاسداری از هویت معماری شهر اصفهان تعیین شده است.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان گفت: در گالری‌های شهری، مترو و پایانه‌ها بحث بافت تاریخی و حفاظت از آن را به عنوان یکی از مهمترین نمادهای هویتی شهر مطرح می‌کنیم، در مانورهای خیابانی نیز این موضوع مورد توجه قرار دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته در پی فراخوان معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان 22 گروه تئاتر، موضوعات ویژه این حوزه را ارائه دادند که پس از چند مرحله بررسی، چهار گروه برای اجرا در رویدادهای امسال انتخاب شدند.

سجادزاده اظهار کرد: این چهار گروه در روزهای پنج تا 9 اردیبهشت‌ها از ساعت 17 تا 19 مانورهایی را با موضوع حراست از بافت تاریخی در چهارراه‌های اصلی شهر شامل چهارراه آپادانا، فرایبورگ، تختی، شیخ صدوق، ضلع شمالی پل فردسی، پل 25 آبان، پل بزرگمهر و چهارراه رزمندگان اجرا می‌کنند.

وی بیان کرد: زمان این اجراها کمتر از 30 ثانیه است، به طوری که رانندگان هنگام توقف در پشت چراغ راهنمایی بتوانند این اجراها را تماشا کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه تصاویر گالری شهری نیز با همین رویکرد در شهر نصب شده است، گفت: معرفی سامانه اصنو به عنوان سامانه تخصصی حوزه معماری و شهرسازی شهرداری نیز در قالب این رویدادها معرفی می‌شود تا شهروندان ضمن آشنایی با این نرم افزار، فعالیت‌های مرتبط با صدور و تمدید پروانه ساختمانی را به راحتی انجام دهند.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان تأکید کرد: پاسداری از هویت معماری شهر اصفهان از سوی شهروندان رویکرد اصلی ما به شمار می‌رود و حساسیت روی بافت تاریخی و به ویژه پروژه کمرزرین که این روزها مورد توجه قرار گرفته، سبب شده است تا رویدادهای ما در هفته فرهنگی اصفهان بر این موضوع متمرکز باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه